Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2016, 11:42

autor: Adrian Werner

FIFA Mobile zastąpi serię Ultimate Team. Mamy konkrety

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę FIFA Mobile. Zmierza ona na systemy iOS i Android, a jej premiera nastąpi jesienią tego roku. Wśród nowości znajdzie się m.in. tryb Attack Mode, zainspirowany grą New Star Soccer.

Firma Electronic Arts ujawniła wreszcie konkrety odnośnie tegorocznej mobilnej odsłony serii FIFA. Gra zatytułowana zostania po prostu FIFA Mobile i zaoferuje wiele zmian w stosunku do poprzedniej części oraz bardziej obszerną zawartość.

Zeszłoroczna odsłona FIFA 16 Ultimate Team okazała się dopracowaną produkcją, ze świetnym systemem rozgrywki. Miała jednak jeden poważny problem – była wyjątkowo uboga, jeśli chodzi o zawartość, oferując w praktyce wyłącznie tytułowy tryb Ultimate Team, w którym kompletowaliśmy drużynę marzeń. Tak mocne ograniczenie zakresu gry spotkało się z negatywnym przyjęciem i Electronic Arts nie pozostało głuche na te głosy. Nie znaczy to niestety, że dostaniemy to samo, co na pecetach i konsolach, ale i tak zmiany wydają się zdecydowanie pozytywne.

W FIFA Mobile dostaniemy nowy tryb nazwany Attack Mode, pozwalający rozgrywać błyskawiczne mecze w stylu znanym z New Star Soccer. Gracze będą w nim przejmowali kontrolę tylko w trakcie okazji na bramkę, a wszystko inne zostanie wycięte i obliczone w tle, co pozwoli nam skoncentrować się wyłącznie na strzelaniu goli. Ponadto regularnie aktywowane będą różnorodne eventy, które zostaną powiązane z aktualnymi wydarzeniami w futbolowym świecie. Najczęściej przyjmą one formę minigierek, w których udział nagradzany będzie różnymi prezentami.

Zwiększony zostanie także nacisk na elementy społecznościowe. Gracze będą mogli zakładać własne ligii, pełniące rolę analogiczną do gildii w grach MMO. W ich ramach grupy użytkowników będą wspólnie pracowały na wyniki i rywalizowały z innymi ligami w sieciowych rankingach. Poza samotną zabawą gra zaoferuje także tryb multiplayer i nie zabraknie opcji rywalizowania z ludźmi z tej samej ligi, co my.

Autorzy zamierzają również rozbudować tryb Ultimate Team, choć na razie ujawnili mało konkretów na ten temat. Wiemy jedynie, że pojawi się nowy system budowania zespołu i łatwiej będzie zarządzać zawodnikami.

FIFA Mobile zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Nie podano konkretnej daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona jesienią.

Oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2016-09-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA Mobile

FIFA Mobile