Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 września 2016, 14:46

Guardian Codex nowym mobilnym RPG-iem od Square Enix

Firma Square Enix zapowiedziała mobilnego RPG-a Guardian Codex. Za jego opracowanie odpowiada zespół, który ma na koncie popularne karcianki Guardians Cross oraz Deadman's Cross.

Firma Square Enix doskonale odnalazła się na rynku mobilnym i co chwila serwuje nam ciekawe produkcje. Wydawca właśnie zapowiedział swój kolejny projekt, którym okazała się gra RPG Guardian Codex. Stoi za nim zespół odpowiedzialny za dwie popularne karcianki – Guardians Cross oraz Deadman's Cross, które w sumie pobrano ponad osiem milionów razy.

Akcja toczyć się będzie w 2030 roku. Zaprezentowana przez autorów wizja przyszłości mocno odbiega od obecnych przewidywań. W świecie Guardian Codex cała planeta jest bowiem podzielona pomiędzy Imperium oraz Ruch Oporu. Druga z tych frakcji jest w ostrej defensywnie i postanawia spróbować odmiennej taktyki wysyłając swoich agentów to tytułowego kodeksu, czyli wirtualnej wersji dawnych czasów. To w nich wcielą się gracze, a ich zadaniem będzie odnalezienie legendarnych istot znanych jako strażnicy, po to aby przenieść je do świata rzeczywistego i wykorzystać w walce z Imperium.

Guardian Codex będzie klasycznym mobilnym japońskim RPG. Podczas zabawy zajmiemy się więc wędrówkami po świecie, prowadzeniem rozmów, wypełnianiem zadań, rozwijaniem postaci oraz oczywiście także walką. Nacisk położony zostanie na ostatni z tych elementów i bitwy rozegramy w systemie turowym. Istotną rolę odegra pokonywanie Strażników, co pozwoli na ich przyłączenie do drużyny.

Gra pozwoli na samotną zabawę lub połączenie sił z maksymalnie trzema innymi graczami w kooperacyjnym trybie multiplayer. Wszystko to ukazane zostanie za pomocą atrakcyjnej trójwymiarowej grafiki.

Guardian Codex zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera nastąpi jesienią tego roku.

Guardian Codex – oficjalna strona gry