Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 września 2016, 12:20

Don't Starve - wersja beta survivalowego przeboju trafiła na Androida

W usłudze Google Play ruszyła sprzedaż wczesnej wersji Don't Starve, czyli konwersji jednej z najpopularniejszych i najlepszych gier survivalowych ostatnich lat.

Don't Starve to jedna z najlepszych gier survivalowych ostatnich lat, ale do tej pory jej mobilną odsłoną mogli się cieszyć jedynie użytkownicy urządzeń z systemem iOS. Teraz jej wczesna wersja została udostępniona również na Androidzie.

Androidowe Don't Starve jest obecnie na Google Play w formie analogicznej do pecetowego systemu early access. Grę można już kupić za 16 złotych; jest to wciąż wersja beta, w której mogą pojawiać się poważne błędy, ale za to jest o 20% tańsza. Osoby, które nie tolerują niedopracowania technicznego powinny więc wstrzymać się z zakupem. Data premiery finalnej wersji zależeć będzie od przebiegu testów, więc na razie autorzy nie są gotowi podać konkretnego terminu.

Przypomnijmy, że w Don't Starve gracz zostaje wrzucony do wygenerowanej losowo nieprzyjaznej krainy, w której zagrożeniem są zarówno grasujące potwory, jak i siły natury. Priorytetem jest przetrwanie, a w drugiej kolejności znalezienie drogi powrotu do domu. Aby tego dokonać eksplorujemy świat, gromadzimy surowce i zapasy, a także konstruujemy schronienia, narzędzia oraz ubrania. Oczywiście, nie obyło się także bez potyczek z potworami, w których wykorzystujemy głównie własnoręcznie opracowane uzbrojenie.

Don't Starve zostało opracowane przez studio Klei Entertainment i zadebiutowało na pecetach w 2013 roku. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Gracze docenili świetny styl graficzny, pełnymi garściami czerpiący z filmografii Tima Burtona oraz przede wszystkim wciągającą rozgrywkę o bardzo wysokim poziomie trudności. W grze ginie się bardzo często, ale każda śmierć zwiększa nasze własne doświadczenie, co pozwala przetrwać trochę dłużej przy kolejnym podejściu.

Warto wspomnieć, że wydanie gry na iOS wypuszczono od razu z dodatkiem Reign of Giants i jest on obecny także w edycji na Androida. Na PC ukazały się jeszcze dwa inne rozszerzenia – Don't Starve Together oraz Don't Starve: Shipwrecked, ale na razie twórcy nie zapowiedzieli przeniesienia ich na rynek mobilny.

Don't Starve w Google Play

Don't Starve w App Store 

Recenzja wersji pecetowej