Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 września 2016, 13:17

The Trail: A Frontier Journey nową grą Petera Molyneux

Do dystrybucji w filipińskim App Store trafiła wczesna wersja The Trail: A Frontier Journey, czyli nowej gry zarządzanego przez Petera Molyneux studia 22cans.

Studio 22cans nie ma zbyt dobrej opinii, głównie za sprawą niespełnionych obietnic związanych ze strategią Godus. Nie jest zatem dużym zaskoczeniem fakt, że ich kolejny mobilny projekt, czyli gra The Trail: A Frontier Journey, zadebiutował bez wcześniejszych zapowiedzi w filipińskim App Store w ramach tzw. soft-launchu.

Na razie nie wiemy, ile potrwają te testy i kiedy gra doczeka się premiery na innych rynkach. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i na razie potwierdzono jedynie wersję na iOS. Spodziewamy się jednak, że powstanie wydania na Androida jest jedynie kwestią czasu.

W grze wcielamy się w podróżnika, który po długim morskim rejsie przybija do brzegów Nowego Świata i rozpoczyna jego eksplorację. Kraina, do której docieramy nie odtwarza żadnego prawdziwego miejsca, ale widać w niej elementy stylistyczne zaczerpnięte z czasów kolonizacji Ameryki Północnej.

W The Trail: A Frontier Journey naszym zadaniem jest podróżowanie po liniowym szlaku, w głąb terytorium krainy. Po drodze musimy zarządzać siłami i surowcami postaci oraz dbać o zapewnienie jej odpoczynku. Wszystko to odbywa się w bardzo spokojnym tempie, a gra bardziej koncentruje się na dostarczaniu relaksującego klimatu niż stawianiu graczy przed ciężkimi wyzwaniami.

W trakcie zabawy gracz podróżuje od miasteczka do miasteczka, po drodze robiąc przystanki w obozowiskach, gdzie może się przespać i zregenerować energię potrzebną do marszu. W trakcie wyprawy gromadzimy także różnorodne przedmioty. Niektóre z nich użyjemy sami, a inne sprzedamy. Produkcja oferuje również prosty system craftingu, pozwalający tworzyć nowe obiekty ze znalezionych surowców. Nie zabrakło też elementów multiplayer, pozwalających użytkownikom na dołączenie do populacji miasteczka i wspólną pracę nad jego rozwijaniem.

The Trail: A Frontier Journey w filipińskim App Store

22cans – oficjalna strona studia

Naszym zdaniem

The Trail: A Frontier Journey to sympatycznie zapowiadająca się produkcja, ale jednocześnie jej pojawienie się oznacza prawdopodobnie, że zespół kompletnie porzucił już Godusa. Autorzy obiecywali nam duchowego spadkobiercę serii Populous, a ostatecznie zostaliśmy z niedokończonym projektem, pozbawionym wielu kluczowych elementów.

Mobilna wersja Godus nie została uaktualniona od ponad roku. Autorzy porzucili także wydanie pecetowe i taki sam los spotkał wypuszczone w Early Access w lutym Godus Wars, które ostatniego patcha dostało w marcu.

Reputacja 22cans i samego Petera Molyneux została kompletnie zszargana, więc może lepiej, aby zespół skoncentrował się na mniejszych projektach, zamiast znowu obiecywać ludziom coś ambitniejszego.