Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lipca 2021, 12:26

Zaskakująca premiera XCOM Legends

2K Games po cichu wypuściło na smartfonach XCOM Legends. Nowy tytuł w serii XCOM dostępny jest wyłącznie w wybranych krajach.

W SKRÓCIE:
  1. 2K Games wypuściło po cichu nową grę mobilną w uniwersum XCOM.
  2. XCOM Legends jest darmową produkcją z mikrotransakcjami.
  3. Na ten moment tytuł jest dostępny w wybranych krajach.

2K Games ku zaskoczeniu wszystkich wypuściło bez wcześniejszej zapowiedzi nowy tytuł z serii XCOM. Mowa o mobilnej produkcji XCOM Legends udostępnionej w sklepie Google Play. Niestety pobierzemy ją jak na razie w wybranych krajach. Polska nie jest jednym z nich.

Za XCOM Legends odpowiada nieznane większości studio Iridium Starfish, które, jak donosi serwis Eurogamer, mieści się w Kalifornii i związane jest bezpośrednio z Take-Two. Wydawca zapytany o debiut gry skomentował to w następujący sposób.

Testujemy i eksplorujemy nowe możliwości, by zaoferować naszym fanom możliwie jak najlepszą formę rozrywki. Iridium Starfish wypuściło XCOM Legends w wybranych krajach, ale więcej na ten temat nie możemy powiedzieć.

Pierwsze wzmianki na temat tej gry pojawiły się prawie rok temu. Jeden z użytkowników Reddita zauważył reklamę XCOM Legends na Facebooku. Założono wtedy, że mamy do czynienia z producentem, który ukradł modele i materiał z serii XCOM, by stworzyć własną grę.

Na pierwszy rzut oka rozgrywka wygląda na hybrydę taktycznych potyczek z typowym, mobilnym RPG-iem na modłę Star Wars: Galaxy of Heroes (zbieranie rzadkich materiałów, ulepszanie naszych jednostek, walki 5 na 5).

  1. XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry
  2. Oficjalna strona internetowa serii XCOM
E3 2021