Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka XCOM Legends (AND)
OkładkaXCOM Legends (AND)

XCOM Legends

Darmowy mobilny spin-off popularnej serii strategii taktycznych. W XCOM Legends wcielamy się w dowódcę ruchu oporu walczącego z reżimem kosmitów na Ziemi. Grę opracowało kalifornijskie studio Iridium Starfish.

RPG | science fiction | turowe | zagraj za darmo | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

XCOM Legends Premiera

2023

AND iOS

producent: Iridium Starfish wydawca: 2K Games

XCOM Legends to darmowy mobilny spin-off serii taktycznych strategii studia Firaxis Games. Produkcja jest turowym RPGiem opartym o zdobywanie surowców, ulepszanie dostępnych bohaterów i otwieranie lootboxów. Za grę odpowiada kalifornijskie studio Iridium Starfish. Wydawcą jest 2K Games.

Fabuła

Akcja XCOM Legends ma miejsce w uniwersum znanym z XCOM 2. Znana nam cywilizacja upadła na skutek inwazji obcych, którzy przejęli kontrolę nad planetą. Z nowym porządkiem walczą rozmaite ruchy oporu, w tym XCOM – pozostałości po dawnym programie ochrony Ziemi przed najeźdźcami. Fabuła Legends obraca się wokół tajemniczej bramy obcych, która ściąga do naszego świata wrogo nastawione psioniczne cienie. Celem gracza jest poznanie tajemnic bramy oraz ocalenie wciągniętego przez nią oddziału.

Mechanika

XCOM Legends rozgrywką przypomina inne mobilne gry RPG. Gracz ma za zadanie stworzyć pięcioosobową drużynę bohaterów o różnych statystykach i umiejętnościach. Nowych bohaterów zdobywamy dzięki systemowi gacha – możemy wymienić określony rodzaj waluty, czyli Engramy, na losową postać. Nasze jednostki ulepszamy za pomocą surowców znajdowanych w lootboxach. Każdego żołnierza musimy wyposażać w ekwipunek oraz umiejętności współgrające z resztą drużyny.

Potyczki rozgrywają się w systemie turowym. Bohaterowie mają do dyspozycji trzy umiejętności, takie jak strzał z broni lub rzut granatem. Na polach bitwy znajdują się zniszczalne osłony, za którymi możemy ukryć naszych żołnierzy. Każda jednostka posiada określony typ, który określa jak radzi sobie w walce z wrogami. Przykładowo, jednostki psioniczne mają przewagę w walce z wrogami biologicznymi ale nie nadają się do walki z wrogami cybernetycznymi.

Tryby gry

XCOM Legends pozwala graczowi na rozgrywkę jednoosobową oraz na stawianie czoła oddziałom innych graczy w walkach PvP.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Legends nie odbiega znacząco od innych gier mobilnych tego typu. Znaczna część modeli oraz portretów postaci została wykorzystana już wcześniej w XCOM 2.

Ostatnia modyfikacja 20 grudnia 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe XCOM Legends: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS