Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2021, 11:30

autor: Adam Królak

Warframe The New War wyjdzie jednocześnie na wszystkie platformy; pokazano efektowny gameplay

Podczas wczorajszego TennoCon 2021 podzielono się informacjami dotyczącymi nadchodzącego dodatku Warframe: The New War. Twórcy pokazali także 30-minutowy gameplay.

Podczas wczorajszego wydarzenia TennoCon 2021 pokazano pierwsze gameplaye nadchodzącego dodatku do Warframe o nazwie The New War, który pojawi się jednocześnie na wszystkich platformach – wliczając w to PC, Nintendo Switch, konsole Xbox oraz PlayStation najnowszej i poprzedniej generacji. Możemy spodziewać się go jeszcze w tym roku. Mimo że DLC zostało zapowiedziane lata temu, pandemia koronawirusa opóźniła premierę. Na szczęście okazuje się, że Digital Extremes nie próżnowało i podzczas eventu zaprezentowało 30-minutowy fragment rozgrywki z nowego rozszerzenia.

Jedną z nowych funkcji, jakie napotkamy w The New War, będzie możliwość przejęcia kontroli nad innymi postaciami, poza wybranym wojownikiem. W wersji demonstracyjnej zaprezentowanej na TennoCon 2021 widzimy, jak gracz wciela się w rolę Grineera, toczącego bój ze Świadomymi (ang. Sentients) na otwartych Równinach Eidolon. Następnie zmienia perspektywę, aby kontrolować inżyniera Corpusu o imieniu Veso, który walczy o przetrwanie na orbicie okołoziemskiej. Na końcu obserwujemy przejęcie kontroli nad Teshinem z formacji Dax – jedną z ważniejszych postaci z poprzednich zadań fabularnych Warframe. Zaprezentowany gameplay jest bardzo widowiskowy i sądząc po ocenach oraz komentarzach pod filmem, spodobał się fanom gry.

Podczas jednego z paneli deweloper wyjawił, że skrypt Nowej Wojny miał objętość kilkuset stron. Studio Digital Extremes nazwało linię fabularną The New War największą i najbardziej ekspansywną, jaką kiedykolwiek stworzyło.

Wojna nadeszła. Świadomi oddali pierwszą salwę w konflikcie sięgającym wszystkich zakamarków Systemu. Czy odwieczni wrogowie Systemu Origin zjednoczą się, by stanąć razem przeciw Ballasowi, Erze i zagrożeniu Świadomych, czy kruche sojusze rozpadną się pod ciężarem odpierania pełnej inwazji? – czytamy na oficjalnej stronie Warframe.

TennoCon to specjalny event organizowany przez studio Digital Extremes, na którym możemy zobaczyć nadchodzącą zawartość do gry Warframe. W trakcie imprez z serii możemy wysłuchać ciekawostek związanych z procesem tworzenia gry, ujrzeć gameplay z nowego DLC, a także sesję, podczas której twórcy odpowiadają na pytania graczy. Ponadto osoby, które oglądały tegoroczną prezentację The New War na Twitchu, otrzymały broń Vastilok Gunblade oraz zbroję Loki Prime. Zorganizowano także interaktywny event w grze Warframe, pozwalający samodzielnie sprawdzić niektóre elementy nadchodzącego dodatku.

TennoCon 2021 przyniósł również zapowiedź funkcji cross-play i cross-save pomiędzy wszelkimi platformami, na których produkcja jest dostępna. Gracze będą mogli łączyć się do gry razem ze znajomymi bez względu na urządzenie i cieszyć się rozgrywką na PC oraz na każdej konsoli. Po dodaniu cross-play następne aktualizacje będą ukazywać się jednocześnie na wszystkie platformy. Co ciekawe, Warframe pojawi się także na urządzeniach mobilnych.

Twórcy w podsumowaniu wydarzenia zachęcają graczy do skorzystania ze Wzmacniacza Kredytów wypełniając misje Darów od Lotus, dostępnych na wszystkich platformach od 18 lipca (od 1:00 w nocy) do 19 lipca (do 20:00 czasu polskiego), i zdobycia Reaktora Orokin oraz Katalizatora Orokin.

Niestety, podczas transmisji TennoCon 2021 nie obyło się bez niedogodności. Warframe miał poważne problemy z serwerem z powodu nieoczekiwanej liczby logujących się graczy.

Pierwsze wzmianki o DLC The New War pojawiały się już w 2018 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa prace nad rozszerzeniem się opóźniały. Dodatku Nowa Wojna możemy spodziewać się jeszcze w 2021 roku.

Adam Królak

Adam Królak

Pecetowiec, pasjonat starszych i zapomnianych produkcji z duszą (głównie gier RPG i strategicznych), w które grywa po dziś dzień. Często wraca też do gier 8-bitowych, w które zagrywał się w dzieciństwie. Chętnie podróżuje i uczy się języków. Interesuje się Azją z naciskiem na Indonezję, Japonię i Koree. Lubi kino azjatyckie, indonezyjską kuchnię i książki fantasy.

więcej