Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2016, 14:19

autor: luckie

40 pierwszych tur z rozgrywki Sophonami w Endless Space 2

Zanim Endless Space 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steamie pod koniec miesiąca, fani mogą obejrzeć obszerny gameplay z nadchodzącej kosmicznej strategii 4X. Opublikowany przez serwis PC Gamer film prezentuje rozgrywkę Sophonami, pokojowo nastawioną rasą odkrywców i naukowców.

Serwis PC Gamer dorwał się do grywalnej wersji Endless Space 2, kontynuacji wielce udanej kosmicznej strategii 4X z 2012 roku od Amplitude Studios. Zaowocowało to opublikowaniem obszernego nagrania z rozgrywką przedstawiającego pierwsze 40 tur z rozgrywki Sophonami, jedną z ośmiu głównych grywalnych ras, którzy naukę i zdobywanie wiedzy stawiają ponad wszystko inne, a wojnę postrzegają jedynie jako niepotrzebne rozpraszanie uwagi. Mimo takiego podejścia, dzięki zaawansowanej technologii, mogą oni okazać się groźnym przeciwnikiem, z którym lepiej nie zadzierać – co pokazuje końcówka filmu:

Gry studia Amplitude słyną z asymetrycznej rozgrywki, bardzo odmiennej w zależności od wybranej rasy. Nie inaczej będzie w Endless Space 2. Różnice pomiędzy dostępnymi cywilizacjami będą widoczne nie tylko w kwestii jednostek, budynków czy nawet silnych i słabych stron, lecz przede wszystkim w ideologiach, nadrzędnych celach oraz strukturach politycznych. Poza Sophonami do ujawnionych do tej pory frakcji należą insektoidalni łowcy Cravers oraz skupieni na handlu Lumeris. O kolejnej nacji wspomina PC Gamer: będą to Vodyani, zamieszkujący ogromne statki Arki, zdolne wysysać surowce z pobliskich planet. Vodyani to lud silny, choć nieliczny, zdeterminowany by zgładzić wszelkie inteligentne formy życia.

Endless Space 2 ma się ukazać we wczesnym dostępie na Steamie jeszcze w tym miesiącu – 27 września. Póki co nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera finalnej wersji.

  1. Oficjalna strona serii gier Endless Space
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Endless Space 2

Endless Space 2