Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 września 2016, 11:24

autor: Adrian Werner

Mobilne Rome: Total War - nowy filmik prezentuje w akcji interfejs dotykowy

Do sieci trafił nowy materiał video z nadchodzącej mobilnej konwersji gry Rome: Total War. Pokazuje on w akcji nowy interfejs opracowany z myślą o ekranach dotykowych.

Miesiąc temu firma Sega poinformowała, że trwają prace nad mobilną wersją strategicznego klasyka Rome: Total War. Produkcja nie należy do prostych, więc wiele osób zastanawiało się, jaki interfejs opracowany zostanie na potrzeby ekranów dotykowych. Teraz poznaliśmy odpowiedzi na te pytania dzięki nowemu filmikowi, który pokazuje jak ten aspekt gry wygląda w akcji.

Z materiału wideo wynika, że do obsługi kamery podczas bitew autorzy wykorzystali prosty system gestów, tych samych, które są powszechnie używane do przeglądania stron. Z kolei zaznaczanie jednostek odbędzie się przez ich dotknięcie lub narysowanie na ekranie okręgu obejmującego odpowiednie oddziały. Podobnie prezentować się mają rozkazy – wydamy je dotykając celu marszu/ataku lub rysując prowadzącą do niego linię.

Wszystko to prezentuje się całkiem sprawnie i po krótkim treningu gracze nie powinni mieć żadnych problemów z toczeniem bitew. Pomoże w tym fakt, że tempo akcji w Rome: Total War jest stosunkowo wolne, więc nie będzie pośpiechu przy wydawaniu rozkazów. Na razie twórcy nie pokazali interfejsu trybu strategicznego, ale przeniesienie jego obsługi na ekrany dotykowe powinno być znacznie łatwiejsze niż w przypadku bitew.

Przypomnijmy, że za konwersję gry odpowiada studio Feral Interactive, które do tej pory specjalizowało się w przenoszeniu produkcji z pecetów na komputery Mac. Mobilne Rome: Total War zmierza wyłącznie na iPada, więc przynajmniej na razie posiadacze iPhone’ów oraz urządzeń z Androidem będą musieli obejść się smakiem.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że na iPada zmierza tylko podstawowa wersja gry. Spodziewamy się jednak, że jeśli okaże się ona sukcesem, to studio Feral Interactive w późniejszym terminie opracuje konwersje także dwóch dodatków wydanych do pecetowego pierwowzoru, czyli Barbarian Invasion oraz Alexander.

Oficjalna strona cyklu Total War

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rome: Total War

Rome: Total War