Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 października 2016, 11:42

autor: Adrian Werner

DC Legends - zapowiedziano bitewne RPG z superbohaterami w rolach głównych

Firma Warner Bros. zapowiedziała DC Legends, czyli zmierzające na urządzenia mobilne bitewne RPG, w którym pokierujemy drużynami złożonymi z najsłynniejszych superbohaterów i superłotrów z uniwersum DC Comics.

Nowym Jorku dobiegała właśnie końca lokalna edycja konwentu Comic Con. Podczas niego zapowiedziano wiele ciekawych projektów, wśród nie zabrakło także gier. Do tej ostatniej kategorii należy DC Legends, czyli mobilne bitewne RPG osadzone w popularnym komiksowym uniwersum.

Na razie niewiele wiemy na temat fabuły. Obracać się ona będzie wokół zagrożenia dla Ziemi, którego źródłem okaże się pan śmierci Nekron, będący jednym z najpotężniejszych czarnych charakterów świata DC Comics. Co gorsza, towarzyszyć mu będą armie morderczych robotów znane jako Manhunters. Powstrzymanie Nekrona ma być jednak tylko pierwszym etapem w historii gry i późniejsze aktualizacje dodadzą nowe kampanie obracające się wokół innych scenariuszy.

DC Legends zapowiada się jako klasyczne bitewne RPG, jakich całkiem sporo ukazało się ostatnimi czasy na runku mobilnym. Zabawa obracać się więc będzie wokół toczenia bitew, za pomocą systemu rozgrywanego w czasie rzeczywistym. Nie otrzymamy pełnej kontroli nad ruchami naszej drużyny i jedynie wskażemy, jaka postać ma zaatakować kogo i ewentualnie aktywujemy jakąś specjalna technikę.

Sercem gry będzie kolekcjonowanie postaci. Znajdziemy tutaj wszystkie największe sławy uniwersum DC Comics, zarówno superbohaterów, jak i superłotrów. Autorzy nie zamierzają wprowadzać ograniczeń przy tworzeniu drużyny i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ramie w ramie walczyli np. Batman i Joker, czy Superman i Lex Luthor. Każda postać posiadać będzie unikalne cechy i zdolności oraz własne drzewko rozwoju. Wraz z postępami w rozgrywce nasza kolekcja postaci ma systematycznie rosnąć, a jej członkowie stawać się będą coraz potężniejsi.

Gra zaoferuje obszerną kampanię fabularną, ze znacznie bardziej rozbudowanym scenariuszem niż w konkurencyjnych produkcjach tego typu. Nie zabraknie także trybu multiplayer, pozwalającego na wystawianie naszych drużyn przeciwko podopiecznym innych gracz.

DC Legends zmierza na systemy iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Gra zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Oficjalna strona gry