Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 września 2016, 11:34

The Banner Saga 2 - mobilna premiera dalszego ciągu nordyckiej sagi

Do dystrybucji w usługach Google Play i App Store trafiła gra The Banner Saga 2, czyli kontynuacja wyśmienitego turowego RPG-a sprzed dwóch lat.

Mamy dobre wieści dla fanów turowych RPG-ów i nordyckich klimatów. Do sprzedaży trafiła właśnie mobilna wersja The Banner Saga 2, czyli kontynuacji wyśmienitej produkcji studia Stoic z 2014 roku.

W przypadku pierwszej części na wydanie mobilne musieliśmy czekać dosyć długo i dostaliśmy je dziewięć miesięcy po debiucie na pecetach. Tym razem autorzy uwinęli się znacznie szybciej, gdyż edycja PC ukazała się w kwietniu tego roku. Większe tempo nie odbiło się jednak na jakości: użytkownicy tabletów oraz smartfonów dostali produkcję w niczym nie ustępującą temu, czym bawią się gracze komputerowi.

Fabuła stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń z pierwszej części i pozwala poznać dalsze losy karawany klanu wikingów, próbujących uciec przez końcem świata. Tak jak w pierwowzorze, gracz zmuszany jest do podejmowania ciężkich decyzji moralnych, a potem mierzenia się z ich konsekwencjami. Radzimy nie rozpoczynać zabawy bez ukończenia pierwszego The Banner Saga, gdyż umknie Wam wtedy wiele wątków, a do tego nie skorzystacie z opcji zaimportowania zapisanego stanu gry.

Zabawa w grze polega głównie na toczeniu turowych bitew za pomocą dopracowanego systemu walki. Do tego dochodzi zarządzanie klanem. Musimy wyżywić podwładnych, zadbać o ich morale, gospodarować zapasami, wybierać trasy podróży oraz organizować obozowiska. Nie zabrakło oczywiście również klasycznego RPG-owego gromadzenia doświadczenia i rozwijania postaci. Wszystko to ponownie ukazano w zapierającej dech w piersiach kreskówkowej oprawie graficznej, która sprawia, że jest to jedna z najładniejszych gier mobilnych dostępnych obecnie na rynku.

Mobilne The Banner Saga 2 ukazało się na urządzeniach z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra jest pozycją premium, a więc pozbawioną mikropłatności i kosztuje około 24 złote. Warto dodać, że autorzy przygotowali polską wersję językową – jest to lokalizacja kinowa, czyli z napisami.

The Banner Saga 2 w App Store

The Banner Saga 2 w Google Play