Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 września 2016, 10:13

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - nowa aktualizacja dodała system Buddy Pokemon i poprawiła błędy

Studio Niantic wypuściło nową aktualizację do Pokemon GO. Dodała ona system Buddy Pokemon, pozwalający wybrać nam pokemonowego towarzysza podróży, a także poprawiła sporo denerwujących błędów.

Studio Niantic powoli zwiększa tempo aktualizowania Pokemon GO. Do dystrybucji właśnie trafił najnowszy patch, wprowadzający kilka przydatnych ulepszeń i ciekawych funkcji. Łatka dostępna jest już na iOS-ie, gdzie opatrzona została numerem 1.7.0 oraz na Androidzie, gdzie figuruje jako 0.37.0.

Najważniejszą nowością, jaką przyniosła aktualizacja jest tzw. Buddy Pokemon. Opcja ta umożliwia graczom wybranie jednego ze swoich pokemonów jako towarzysza podróży, który będzie kroczył obok naszego trenera. Pozwala mu to gromadzić unikalne bonusy i doświadczenie, a jeśli stworek przejdzie z nami określony dystans to dostajemy cukierka, którym możemy nagrodzić naszego podopiecznego za wysiłek.

Źródło: Sliph Road

Twórcy pokusili się tu zresztą o ciekawego eastern egga, którego jako pierwszy odkrył fan o ksywce Sliph Road. Jeśli jako towarzysza wybierzemy Pikachu, to po przejściu z nim 10 kilimetrów stworek wskoczy na ramię naszego trenera, co jest oczywiście odniesieniem do wcześniejszych gier i seriali animowanych z tej serii, w których Pikachu często siedział na ramieniu Asha. 

Autorzy wprowadzili także ulepszenia interfejsu, uławiające wybieranie mniejszego pokemona na ekranie oraz poprawili błąd, który powodował, że czasem jajko wykluwało się bez pokazania animacji. Ponadto teraz kiedy nasze urządzenie zmienia sieć, aplikacja lepiej radzi sobie z zapobieganiem utracie połączenia.

Patch dodaje także obsługę Pokemon GO Plus, czyli mającego się wkrótce ukazać gadżetu, który uprzyjemni nam zabawę. Urządzenie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 16 września tego roku. W naszym kraju dystrybutorem będzie firma ConQuest, która na razie nie podała polskiej daty premiery, ani ceny. Te informacje mają jednak zostać ujawnione na dniach. Nie spodziewamy się, abyśmy musieli długo czekać po premierze w USA.

Przypomnijmy, że gadżet ma ułatwić życie fanom gry. Po uruchomieniu aplikacji będziemy mogli zablokować ekran i schować telefon, a gdy znajdziemy się blisko PokeStopu, Pokemon GO Plus poinformuje nas o tym wibracjami. Po wciśnięciu świecącej się na niebiesko diody pobliskie prezenty zostaną automatycznie zebrane. Z kolei zielone światło oznaczać ma pobliskiego pokemona i tu również otrzymamy możliwość jego złapania bez wyjmowania telefonu, ale tylko, jeśli jest to typ, który wcześniej odkryliśmy.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO