Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 września 2016, 12:47

autor: Adrian Werner

Asphalt Xtreme - popularna seria skręca w stronę rajdów terenowych

Studio Gameloft opublikowało pierwszy teaser mobilnego projektu Asphalt Xtreme. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon tej popularnej serii, tym razem będziemy bawili się podczas rajdów terenowych.

Jakiś czas temu studio Gameloft zapowiedziało Asphalt Xtreme, czyli kolejną odsłonę jednej z najlepszych mobilnych serii wyścigowych. Wtedy jednak nie podzielono się żadnymi konkretami na temat projektu. Teraz autorzy uchylili rąbka tajemnicy i wypuścili pierwszego teasera.

Ilość udostępnionych informacji jest wciąż bardzo skromna, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się już kilku podstawowych rzeczy. Przede wszystkim Asphalt Xtreme porzuci znane z poprzednich odsłon klimaty wyścigów miejskich i na autostradach. Tym razem trudno będzie mówić o jakichkolwiek drogach, gdyż gracze wezmą udział w rajdach terenowych po dzikich terytoriach.

Gra jak zwykle zaoferuje duży wybór pojazdów. Wśród nich znajdziemy typowe samochody rajdowe, jak również różnego rodzaju terenówki oraz ciężarówki.

Na tym niestety kończą się udostępnione konkrety. Asphalt Xtreme zmierza na mobilne systemy iOS i Android. Pojawi się także wersja na Windowsa. Nie podano modelu biznesowego, ale jesteśmy pewni, że będzie to free-to-play, gdyż w ostatnim czasie studio Gameloft kompletnie porzuciło produkcje premium.

Ruszyła już oficjalna strona gry. Zorganizowano na niej zabawę, w której aktywność fanów, taka jak rejestrowanie kont czy reklamowanie produkcji na mediach społecznościowych zapełnia pasek powodujący ujawnianie kolejnych konkretów odnośnie gry.

Warto na koniec wspomnieć, że Asphalt Xtreme to kolejny przykład eksperymentowania autorów z formułą marki. Ostatnią klasyczną odsłoną serii było wydane trzy lata temu Asphalt 8: Airborne. Projekt okazał się wyśmienity i do dzisiaj stanowi jedną z najlepszych gier tego typu. Autorzy widocznie uznali, że trudno byłoby w szybkim tempie opracować coś lepszego, więc postanowili spróbować czegoś nowego. Rezultatem tego było zrealizowane w stylu endless runnera Asphalt Overdrive z 2014 roku.

Asphalt Xtreme – oficjalna strona gry

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Asphalt Xtreme

Asphalt Xtreme