Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 września 2016, 13:03

autor: Adrian Werner

Infinite Tanks – nowy zwiastun pancernej strzelanki robi spore wrażenie

Studio Atypical Games opublikowało nowy zwiastun Infinite Tanks, czyli mobilnej gry akcji, która pozwoli toczyć pancerne bitwy na dużych mapach, gdzie prawie każdy obiekt będzie można zniszczyć.

W marcu znane z serii Battle Supremacy oraz Sky Gamblers studio Atypical Games zapowiedziało pancerną grę akcji Infinite Tanks. Teraz twórcy wypuścili nowy zwiastun i produkcja prezentuje się na nim bardzo obiecująco.

Studio Atypical Games ma w zwyczaju łączyć symulację z elementami zręcznościowymi i tak też będzie w przypadku Infinite Tanks. Akcja osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości, ale wszystkie czołgi odpowiadać będą możliwościami maszynom współcześnie funkcjonującym w armiach świata lub znajdujących się w fazie koncepcyjnej.

Rozgrywka skoncentruje się na toczeniu pancernych bitew, podczas których otrzymamy dostęp do rozbudowanego systemu sterowania oraz opcji niszczenia elementów otoczenia. Zostanie to zbudowane na fundamentach z Battle Supremacy, ale tym razem mapy mają być większe i gęściej zapełnione różnymi obiektami. Wszystkim tym będziemy mogli bawić się w obszernej kampanii fabularnej lub też w trybie multiplayer. W przypadku potyczek sieciowych jednocześnie rywalizować ma maksymalnie czternastu użytkowników.

Do tego dojdzie zainspirowana karciankami mechanika rozwoju. Zwycięstwa nagradzane będą kartami reprezentującymi części do zamontowania w czołgach. Kolekcjonowanie takich talii pozwoli nam modyfikować maszyny i tym samym dopasowywać je do naszego indywidualnego stylu rozgrywki. Gracze będą mogli zmieniać niemal wszystko – od silników, przez nadwozie, aż po działa. Według twórców, możliwych kombinacji ma być ponad 30 milionów.

Na razie Infinite Tanks zmierza wyłącznie na system iOS i ma się ukazać jeszcze w tym roku. Autorzy rozważają jednak opracowanie także wersji na Androida, choć jeśli takowa powstanie, to na pewno nie zobaczymy jej szybko.

Atypical Games – oficjalna strona studia