Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 października 2016, 17:03

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne gry z wikingami

W kolejnym przeglądzie godnych polecenia mobilnych produkcji omawiamy najlepsze gry z wikingami w rolach głównych.

Jako tematykę kolejnego przeglądu godnych uwagi gier mobilnych postanowiliśmy wybrać produkcje, w których głównymi bohaterami są wikingowie.

Sword & Glory

Zaczynamy od Sword & Glory. Jest to idealna produkcja dla osób szukających bardziej realistycznego podejścia do tematyki nordyckiej. W uproszczeniu grę można opisać jako symulator życia wikinga. Nie znajdziemy tutaj żadnych elementów fantastycznych. Zamiast tego dostajemy rozbudowane RPG osadzone w czasach wczesnego średniowiecza, w którym nie ma żadnej jasno wytyczonej ścieżki fabularnej i gracz może samemu pokierować losami swojej postaci.

Na graczy czeka ponad dwieście przygód fabularnych, podczas których musimy eksplorować świat, toczyć pojedynki, gromadzić skarby, udawać się na wyprawy łupieżcze oraz rozwijać statystyki i talenty. Walka jest mocno zręcznościowa i bardzo trudna. Drugi z tych efektów wzmacnia fakt, że każda śmierć jest ostateczna. Co jednak ciekawe, gdy nasz bohater zginie, to możemy pokierować jego potomkiem, o ile wcześniej zadbaliśmy, aby takowego spłodził.

Sword & Glory w App Store (za darmo)

Sword & Glory w Google Play (za darmo)

Icebreaker: A Viking Voyage

Osobom szukającym czegoś lżejszego do gustu przypaść może Icebreaker: A Viking Voyage. To wyśmienita gra logiczna, w której cała zabawa obraca się wokół uwalniania wikingów i transportowania ich na nasz statek. Jedynym narzędziem w ręku gracza jest palec, którym może swobodnie ciąć na kawałki lód, liny oraz inne słabe materiały. Wszystkie te elementy reagują na nasze poczynania dzięki realistycznemu silnikowi fizycznemu.

Icebreaker: A Viking Voyage oferuje proste i miodne zasady zabawy, które wykorzystane zostają do opracowania zaskakująco różnorodnych wyzwań logicznych. Co kilka poziomów do rozgrywki wprowadzany jest jakiś nowy element, który wymusza wymyślanie nowych strategii, przez co gra szybko się nie nudzi.

Icebreaker: A Viking Voyage w App Store (13 PLN)

Icebreaker: A Viking Voyage w Google Play (7 PLN)

Seria The Banner Saga

Na koniec zostawiliśmy sobie serię The Banner Saga, na którą obecnie składają się dwie duże produkcje. Cykl osadzony jest w świecie fantasy zainspirowanym mitologią nordycką. W momencie rozpoczęcia historii uniwersum to dobiega końca, a my przejmujemy kontrolę nad karawaną wikingów próbujących znaleźć bezpieczne schronienie przed apokalipsą. Fabuła jest tutaj wspaniale opowiedziana i pełna ciekawych postaci oraz wątków, a rzadko widywana w grach konwencja opowieści drogi tylko dodaje jej uroku.

Rozgrywka koncentruje się głównie na zarządzaniu karawaną i toczeniu turowych bitew. System walki jest bardzo dopracowany i pomimo w sumie prostej mechaniki zapewnia sporo głębi taktycznej. Ponadto istotną rolę odgrywa podejmowanie ciężkich decyzji fabularnych, a potem radzenie sobie z ich konsekwencjami.

The Banner Saga w App Store (21 PLN)

The Banner Saga w Google Play (24 PLN)

The Banner Saga 2 w App Store (21 PLN)

The Banner Saga 2 w Google Play (24 PLN)

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.