Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Icebreaker: A Viking Voyage (iOS)

Icebreaker: A Viking Voyage

Przygodowa gra logiczno-zręcznościowa z odważnymi wikingami w rolach głównych. Tytuł, przeznaczony na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, stanowi rozbudowaną wersję wielokrotnie nagradzanej, flashowej gry o tym samym tytule.

Logiczne | 2D | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | wikingowie

Okładka Icebreaker: A Viking Voyage (iOS)

producent: Nitrome

wydawca: Nitrome

data premiery gry:

20cze2013

iOS

7maj2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Icebreaker: A Viking Voyage jest dwuwymiarową grą logiczno-zręcznościową z elementami przygodowymi przeznaczoną na smartfony i tablety. W produkcji studia Nitrome wspieramy niezłomnych wikingów w ich morskich podbojach. Deweloper zasłynął swoją działalnością na rynku flashowym, a po pewnym czasie zaczął znakomicie radzić sobie na także na mobilnym, dostarczając takie pozycje jak Gunbrick, Platform Panic i Silly Sausage in Meat Land.

W Icebreaker: A Viking Voyage gracz wciela się w brodatego wikinga, który wspólnie z gromadą pobratymców wpływa na nieznane wody, lądując w kraju opanowanym przez trolle. Wydostanie się z niebezpiecznego obszaru, pełnego wymyślnych pułapek i  groźnych przeciwników, wymaga sprytu, zręczności i umiejętności logicznego myślenia.

Zadanie wydobycia wikingów z czeluści spada na barki głównego bohatera, dysponującego umiejętnością przecinania gór lodowych i wszystkich innych materiałów podatnych na cięcie. Dzięki stworzeniu gry w oparciu o zaawansowany silnik odwzorowujący prawa fizyki, wyzwanie rzucone graczowi nabiera konkretnych kształtów i niesie za sobą olbrzymie pokłady doskonałej zabawy. Gra zaskakuje przy tym wysoką jakością dwuwymiarowej szaty graficznej – doskonale prezentują się zwłaszcza animacje.

Kolejne poziomy – a jest ich około 150 – przybierają postać wieloetapowych łamigłówek. Nie brakuje na nich skomplikowanych, ciągle zmieniających się mechanizmów, udanie odświeżających mechanikę zabawy. Od czasu do czasu gracz staje też w szranki z olbrzymim bossem. Po ukończeniu danej planszy czeka go podsumowanie. Dla najwytrwalszych osób przewidziane zostały side-questy do zaliczenia oraz ukryte skarby, skutecznie podbijające końcowy ranking.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Icebreaker: A Viking Voyage

Wymagania wiekowe Icebreaker: A Viking Voyage

12+

Monument Valley, Trials: Frontier i inne – przegląd najlepszych gier maja na Androida
Monument Valley, Trials: Frontier i inne – przegląd najlepszych gier maja na Androida

wiadomość9 czerwca 2014

W przeglądzie najlepszych majowych produkcji na Androida omawiamy m.in. gry logiczne Monument Valley i Icebreaker: A Viking Voyage, strategię tower defence OTTTD, zabawnego RPG-a Tiny Dice Dungeon oraz grę wyścigową Trials: Frontier.

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier czerwca
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier czerwca

wiadomość26 lipca 2013

W najnowszym przeglądzie najlepszych gier na iOS omawiamy strategie Kingdom Rush: Frontiers i XCOM: Enemy Unknown, przygodówkę Layton Brothers Mystery Room, MOBA Solstice Arena, wyścigi Colin McRae Rally oraz gry logiczne Where's My Mickey? i Icebreaker: A Viking Voyage.

iOS
AND