Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2016, 18:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pierwszy patch do BioShock: The Collection usprawnia działanie myszki i nie tylko

Borykające się z problemami technicznymi PC-towe wydanie BioShock: The Collection doczekało się pierwszego patcha. Poprawia on działanie myszy, dodaje wsparcie dla rozdzielczości w formacie 21:9 i nie tylko.

W połowie września zadebiutowała składanka BioShock: The Collection na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. O ile wersja na urządzenia Sony i Microsoftu nie sprawia użytkownikom większych problemów, tak w przypadku PC-towego wydania nie jest tak różowo. Okazało się bowiem, że zremasterowne BioShocki mają podobne kłopoty, co oryginały, a dodatkowo brakuje wsparcia dla dźwięku przestrzennego, pojawiają się błędy związane ze sterowaniem itd. Ostatnio ukazała się jednak wyczekiwana łatka usprawniająca komputerową edycję BioShock: The Collection. Szczegółowe informacje o poprawkach znajdziecie tutaj (BioShock) i tutaj (BioShock 2). Natomiast jeżeli chodzi o najważniejsze rzeczy to:

  • dodano wsparcie dla rozdzielczości w formacie 21:9;
  • można zmieniać ustawienia Field-Of-View w zakresie 75 – 130;
  • poprawiono działanie myszki (m.in. jej czułość czy też dodano możliwość zmiany rozmiaru kursora);
  • poprawiono wydajność na DirectX 11 (BioShock 2);
  • pozbyto się niektórych problemów graficznych dotykających posiadaczy kart grafiki firmy Nvidia (BioShock).

Jak więc widać, od teraz remastery dwóch pierwszych części serii powinny sprawiać mniej problemów.

Pierwszy patch do BioShock: The Collection usprawnia działanie myszki i nie tylko - ilustracja #1

Seria BioShock została zapoczątkowana w 2007 roku grą o tym samym tytule. Poszczególne odsłony przedstawiają rozmaite historie – w jednym przypadku wcielamy się w rozbitka, który przeżył kraksę samolotu i trafił do podwodnego miasta Rapture. W drugim przejmujemy kontrolę nad jednym z głównych przeciwników znanych z jedynki, a w trzecim jako detektyw szukamy dziewczyny przebywającej w podniebnej metropolii. Wszystkie części łączy wyjątkowy klimat oraz rozgrywka mieszająca strzelankę z RPG’iem.