Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Sword & Glory (iOS)
OkładkaSword & Glory (iOS)

Sword & Glory

Sword & Glory to mobilne RPG. Produkcja osadzona jest w realiach średniowiecznej Skandynawii i autorzy położyli nacisk na historyczny realizm. Gracz ma pełną swobodę w tworzeniu bohatera, a następnie sam decyduje o tym, jak spędzi on swoje życie.

RPG | średniowiecze | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword & Glory Premiera

9paź2012

iOS

11paź2012

AND

Sword & Glory to wydana na mobilny system AND i iOS historyczna gra RPG. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało go studio Ifelse.

Fabuła

Akcja gry toczy się we wczesnym średniowieczu, pozwalając nam na rozegranie życia pojedynczego wojownika próbującego przetrwać w skandynawskiej części Europy. Autorzy postawili na realizm historyczny i nie znajdziemy tutaj żadnych elementów fantastycznych. W Sword & Glory zabrakło także klasycznego, jasno nakreślonego wątku fabularnego. Cała historia kształtowana jest wyłącznie przez decyzje gracza oraz reakcje na nie innych postaci.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Sword & Glory zabawę zaczynamy od wykreowania własnego bohatera, wybierając takie elementy jak startowe umiejętności, klan czy jego wyznanie albo brak, a następnie sami decydujemy o tym jak pokierować jego życiem aż do śmierci. Podczas rozgrywki gracze mogą wziąć udział w ponad dwustu przygodach fabularnych, eksplorować świat, toczyć pojedynki, gromadzić skarby, udawać się na wyprawy łupieżcze oraz rozwijać statystyki i talenty.

Wiele czasu spędzamy oczywiście na walce. Ta jest mocno zręcznościowa i gracz decyduje głównie o tym, kiedy atakować, a kiedy zasłaniać się tarczą. Wbrew pozorom, potyczki są jednak bardzo trudne i wymagają dobrego wyczucia rytmu ruchów wroga. Emocje podkręca fakt, że w Sword & Glory każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie zabawy od nowa.

Rozgrywka zaczyna się zawsze w tej samej wiosce, ale pozostałe aspekty kreacji postaci oraz podejmowane decyzje tak mocno kształtują dalsze przygody, że żadne dwa podejścia nie są takie same. Ponadto możemy pomóc przyszłym wcieleniom, pozostawiając po sobie ekwipunek oraz ulepszenia wioski, co ułatwia start nową postacią i sprawia, że stopniowo stajemy się coraz potężniejsi i na coraz więcej możemy sobie pozwalać.

Ostatnia modyfikacja 26 stycznia 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Sword & Glory: 12+

iOS
AND