Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 września 2016, 12:38

F1 2016 od Codemasters zmierza na rynek mobilny

Firma Codemasters poinformowała, że pracuje nad mobilnym F1 2016, czyli grą wyścigową opartą na oficjalnej licencji Formuły 1.

Mamy dobre wieści dla fanów Formuły 1. Studio Codemasters właśnie zapowiedziało, że na urządzenia mobilne zmierza gra wyścigowa F1 2016.

Niestety, poza wiadomością, że projekt o takowej nazwie istnieje twórcy nie ujawnili żadnych konkretów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tytuł jest taki sam, jak w przypadku produkcji wypuszczonej w zeszłym miesiącu na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Sugeruje to, że projekt mobilny będzie miał wiele wspólnego z wydaniami z platform domowych.

Jest to o tyle istotne, że nie będzie to pierwsza mobilna gra Codemasters o tej tematyce. W zeszłym roku ukazało się bowiem F1 Race Stars. Ta produkcja podchodziła do Formuły 1 w bardzo swobodny sposób, oferując czysto zręcznościowe wyścigi po mocno zakręconych trasach, samochodami przypominającymi gokarty. Fakt, że ta produkcja nie nosiła nazwy F1 2015 powoduje, że wybór tytułu F1 2016 dla mobilnego projektu może oznaczać, że tym razem autorzy postanowią pójść w stronę realizmu.

O ile podejście do tematyki zapewne będzie inne, to spodziewamy się, że F1 2016 podobnie jak F1 Race Stars wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Do tej pory Codemastes dosyć oszczędnie wspierało Androida, ale mamy nadzieję, że w tym przypadku użytkownicy systemy firmy Google dostaną swoją wersję.

Przypomnijmy, że Codemasters kupiło licencję Formuły 1 na wyłączność w 2008 roku. Pierwszym owocem tej umowy było opracowane przez Sumo Digital F1 2009, wydane na konsole Wii i PlayStation Portable. Rok później dostaliśmy grę samego Codemasters zatytułowaną F1 2010 na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC. Od tego czasu, jak w zegarku, co roku otrzymujemy nową odsłonę, oferującą zawsze ulepszony realizm i ładniejszą grafikę. W sumie nowi właściciele marki obeszli się z nią dobrze i mamy nadzieje, że będą to kontynuowali także na rynku mobilnym.

Codemasters – oficjalna strona firmy