Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2016, 11:40

autor: Entelarmer

Mass Effect: Andromeda z dwójką bohaterów

Mac Walters ze studia BioWare ujawnił interesujące informacje na temat gry Mass Effect: Andromeda. Wbrew oczekiwaniom graczy, nie będziemy wybierać między męskim lub żeńskim odpowiednikiem tego samego bohatera, lecz między bratem i siostrą. W grze pojawi się także ojciec rodzeństwa.

Po zaprezentowaniu fragmentu rozgrywki w Mass Effect: Andromeda wydawało się, że znów przyjdzie nam długo czekać na kolejne szczegóły dotyczące nowej produkcji BioWare. Potwierdziło się to w wywiadzie z Aarynem Flynnem, wiceszefem firmy, który obiecał podzielenie się kolejnymi materiałami z gry dopiero 7 listopada, obchodzonego przez studio jako święto marki Mass Effect. Jednak nie przeszkodziło to w ujawnieniu dość istotnej informacji na temat kontynuacji kosmicznej sagi w rozmowie z serwisem PlayStation Access (którą znajdziecie na końcu tego tekstu). Mac Walters, dyrektor kreatywny studia BioWare, zdradził, że zaprezentowany teraz męski bohater i kobieta ze zwiastuna z targów E3 2016 są rodzeństwem, a nie alternatywnymi wariantami głównej postaci, jak w poprzednich odsłonach serii. Innymi słowy, oboje istnieją w świecie gry, a brat lub siostra naszego bohatera lub bohaterki pojawi się w trakcie przygody.

Główny bohater lub bohaterka Andromedy nie będzie jedynym Ryderem w nowej galaktyce. - Mass Effect: Andromeda z dwójką bohaterów - wiadomość - 2016-09-09
Główny bohater lub bohaterka Andromedy nie będzie jedynym Ryderem w nowej galaktyce.

Jeszcze na początku roku Walters oznajmił serwisowi Polygon, że zespół zrezygnował z narracji skupiającej się na pojedynczym bohaterze. Najwyraźniej BioWare postanowiło opowiedzieć historię całej rodziny Ryderów. W grze bowiem pojawi się także ojciec rodzeństwa, którego mogliśmy zobaczyć na trailerze z zeszłorocznej edycji E3 (mężczyzna w zbroi N7). Walters nie zdradził, czy w grze zobaczymy również matkę albo innych krewnych bohaterów, nie wyjaśnił też, jaką rolę będzie pełniła niewybrana przez nas postać.

Mass Effect: Andromeda to kolejna część kosmicznej serii studia BioWare, zakończonej – jak się zdawało – w 2012 roku premierą ostatniej pełnoprawnej odsłony. Jako jeden z wielu uciekinierów z Drogi Mlecznej udajemy się do tytułowej galaktyki w poszukiwaniu domu dla ludzkości oraz innych ras znanych fanom serii. Fabularnie produkcja nie jest zbyt mocno powiązana z trylogią komandora Sheparda, ale rozgrywka nie odbiega od schematu, do którego przyzwyczaiły nas wcześniejsze produkcje sygnowane logiem Mass Effect. Tytuł zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.