Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 22:20

autor: Draug

Mass Effect: Andromeda na pierwszym gameplayu na PS4 Pro

Firma Electronic Arts zaskoczyła osoby oglądające konferencję PlayStation Meeting, pokazując pierwszy zapis rozgrywki z gry Mass Effect: Andromeda. Najnowszego RPG-a studia BioWare zademonstrowano w akcji na konsoli PlayStation 4 Pro.

Co ciekawego ujawnia pierwszy gameplay o grze Mass Effect: Andromeda?
  • Można skanować omni-kluczem otoczenie (np. rośliny), by zdobywać dodatkowe informacje;
  • Bohater potrafi wykonywać „rakietowe skoki” i wspinać się na przeszkody;
  • W ogólnym zarysie model ruchu postaci przypomina nieco to, co widzieliśmy w Dragon Age: Inkwizycji;
  • Ryder będzie mógł prowadzić ze sobą troje towarzyszy w drużynie?

Zakończoną niedawno konferencję PlayStation Meeting prawdopodobnie zapamiętamy nie dzięki Sony – w końcu nadejścia konsoli PlayStation 4 Pro (wcześniej Neo) wypatrywaliśmy już od miesięcy – lecz za sprawą firmy Electronic Arts. Najpierw „elektronicy” zamydlili nam oczy, twierdząc, że grę Mass Effect: Andromeda zobaczymy dopiero w grudniu, a tymczasem znienacka czwarta odsłona przebojowej serii kosmicznych RPG-ów od BioWare została pokazana dzisiaj – i to na całkiem przyzwoitym kawałku gameplayu. Poniżej możecie zobaczyć trzy minuty rozgrywki z omawianego tytułu, w czasie których główny bohater, Ryder, i jego drużyna (niestety w większości zamaskowana) eksplorują podziemną placówkę jakiejś tajemniczej obcej rasy. I ostatnia ważna sprawa – na poniższym nagraniu widnieje wersja pre-alfa gry, uruchomiona na konsoli PlayStation 4 Pro (potężniejszej i gwarantującej lepszą grafikę niż „standardowe” platformy ósmej generacji).

Na kolejną porcję materiałów z gry Mass Effect: Andromeda przyjdzie nam poczekać dwa miesiące – studio BioWare zapowiedziało publikację świeżego zwiastuna na Dzień N7 (7 listopada), którym „oficjalnie otworzy wrota do następnego rozdziału w świecie Mass Effecta”.

Warto jeszcze wspomnieć, że w trakcie PlayStation Meeting twórcy potwierdzili, iż omawiany tytuł trafi na rynek w pierwszych miesiącach 2017 roku. Jak działa efekt masy w nowej galaktyce, przekonają się posiadacze komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Ta asari jest najwyraźniej pierwszym ujawnionym członkiem drużyny Rydera w grze Mass Effect: Andromeda… choć tak naprawdę nadal nic o niej nie wiemy. - Mass Effect: Andromeda na pierwszym gameplayu na PS4 Pro - wiadomość - 2016-09-07
Ta asari jest najwyraźniej pierwszym ujawnionym członkiem drużyny Rydera w grze Mass Effect: Andromeda… choć tak naprawdę nadal nic o niej nie wiemy.