Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 11:49

autor: Yossarian

Duża szansa na remaster Mass Effect; więcej o Andromedzie w grudniu

Z krótkiego fragmentu rozmowy z wiceprezesem Electronic Arts, opublikowanego przez serwis Game Informer, wynika, że firma planuje wydać remaster jednej ze swoich gier. Wybór wydaje się oczywisty. Ponadto dowiedzieliśmy się, co dzieje się z grą Mass Effect: Andromeda i kiedy możemy liczyć na konkretne materiały z niej.

Na Game Informerze pojawił się artykuł, w którym można przeczytać, że Patrick Söderlund – wiceprezes Electronic Arts – stwierdził podczas rozmowy na gamescomie, iż plany jego firmy nieco się zmieniają. Wobec rosnącego zainteresowania remasterami możemy „z dużym prawdopodobieństwem” liczyć, że EA dołączy do grona wydawców zdecydowanych, aby odświeżyć stare hity dla potrzeb konsol obecnej generacji – PlayStation 4 i Xbox One.

Kto chciałby polatać Normandią w lepszych teksturach – ręka w górę. - Duża szansa na remaster Mass Effect; więcej o Andromedzie w grudniu - wiadomość - 2016-08-17
Kto chciałby polatać Normandią w lepszych teksturach – ręka w górę.

Nie ma chyba serii, lepiej pasującej do tego schematu niż Mass Effect. Mimo że wyraźnie się zestarzała, to wciąż wspomnienia o niej są żywe w sercach bardzo wielu graczy, którzy po niesławnym zakończeniu trylogii w Mass Effect 3 do dzisiaj czują niedosyt. Mass Effect Andromeda nie musi tego niedosytu zaspokoić, ponieważ nie kontynuuje historii głównego bohatera oryginalnej serii komandora Sheparda. Na razie jednak nie można liczyć na żadne oficjalne ogłoszenie, ponieważ EA chce być pewne, że „wybierze właściwą markę, z właściwych powodów i we właściwym czasie”.

Electronic Arts może się upewniać do woli – Mass Effect jest tutaj idealnym kandydatem. Nie chodzi o samo zadośćuczynienie fanom, którzy przez pięć lat stworzyli wokół serii wspaniałe środowisko. Mass Effect był jedną z tych serii, przy których czuć było, że twórcy są ograniczeni możliwościami siódmej generacji konsol – uniwersum przez nich stworzone jest jednym z najciekawszych oryginalnych światów, jakie powstały na potrzeby przemysłu gier wideo. To właśnie świat przedstawiony: frakcje władające Drogą Mleczną, historia każdej z ras, główna oś fabularna przedstawiająca kosmiczną katastrofę na miarę historii Lovecrafta, tworzyły z Mass Effecta grę tak niepowtarzalną. Grę, która niestety technologicznie nie nadążała za potrzebami wykreowanymi przez własne uniwersum. Tym większe są nadzieje związane z potencjalnym remasterem: dla wielu graczy odświeżona seria byłaby gratką równie dużą co nadchodząca Andromeda.

Mass Effect: Andromeda - Duża szansa na remaster Mass Effect; więcej o Andromedzie w grudniu - wiadomość - 2016-08-17
Mass Effect: Andromeda

Söderlund wspomniał również o Andromedzie; sam, jak twierdzi, niedawno przeszedł pierwsze trzy godziny tej gry, i uspokaja: fakt, iż EA nie wypuściło jeszcze żadnego solidnego materiału, nie jest spowodowany problemami w produkcji, a troską o zapewnienie najnowszemu Mass Effectowi „odpowiedniego rozgłosu” – przesunięcie premiery planowanej na początek 2017 roku podobno nam nie grozi.  Do grudnia firma skoncentruje się na bieżących dużych produkcjach – potem należy się spodziewać napływu konkretnych wiadomości na temat Mass Effect Andromeda.