Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lutego 2006, 12:33

autor: maciek_ssi

Sony planuje wprowadzenie usługi online?

Kilka dni temu Sony rozesłało do swoich beta-testerów specjalną ankietę, w której znalazły się 33 pytania. Większość z nich dotyczyła niuansów w trybie rozgrywki online. Już wtedy pojawiły się głosy, że Sony planuje wprowadzić nową usługę podobną do Xbox Live! Nie czekaliśmy zbyt długo na kolejne wieści, bowiem na jednym forum dyskusyjnym ktoś zamieścił niewielki skan, sugerujący kolejne kroki koncernu.

Kilka dni temu Sony rozesłało do swoich beta-testerów specjalną ankietę, w której znalazły się 33 pytania. Większość z nich dotyczyła niuansów w trybie rozgrywki online. Już wtedy pojawiły się głosy, że Sony planuje wprowadzić nową usługę podobną do Xbox Live! Nie czekaliśmy zbyt długo na kolejne wieści (a raczej spekulacje), bowiem na jednym forum dyskusyjnym ktoś zamieścił niewielki skan, sugerujący kolejne kroki koncernu.

Sam skan pochodzi z niepublikowanego marcowego numeru PlayStation Magazine. Jest bardzo kiepskiej jakości, ale na szczęście litery są na tyle widoczne, że da się go odczytać. Z jego treści można dowiedzieć się, iż dla PSM zgodzili się wypowiedzieć anonimowo niektórzy developerzy. Stwierdzają oni, że specjaliści z Sony zaczęli spotykać się z zespołami posiadającymi devkity PlayStation 3. Wizyty, jakie składają, służą sprawdzeniu kompatybilności mających ukazać się gier z nowym systemem online. Informatorzy podkreślają poważne podejście Sony do nowego projektu. Firma chce rywalizować z Xbox Live!, ale rzecz jasna musi wprowadzić znaczne ulepszenia w stosunku do konkurencji. Zaraz po wypuszczeniu na rynek PlayStation 2 Network Adapter Sony zrozumiało, że jest za późno na wprowadzanie podobnej usługi dla PS2. Sprawa z nowym next-genem wygląda inaczej, bo firma zaczęła przygotowywania znacznie wcześniej. Prawdopodobnie nowy system online będzie wprowadzony także dla PSP, ale na oficjalne potwierdzenie tej i innych informacji trzeba czekać.

Sony planuje wprowadzenie usługi online? - ilustracja #1
Czy to nowy interfejs PlayStation 3?