Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Licomp Empik Multimedia Press Release 19 marca 2004, 11:23

„Shrek 2” - polska wersja gry w przygotowaniu

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

W imieniu firmy LEM mam przyjemność poinformować, że gra „Shrek 2” w wersji na komputery PC zostanie wydana w pełnej, polskiej wersji językowej. Cena sugerowana gry w Polsce to 79 zł. Premiera wersji PC odbędzie się jednocześnie z wejściem do polskich kin filmu „Shrek 2”. Ponadto gra zostanie wydana na konsole: PlayStation 2, Microsoft Xbox, Nintendo GameCube oraz GameBoy Advance.

W obecnym momencie kompletujemy obsadę aktorów, którzy podłożą głosy pod postacie Shreka, osła, Fiony oraz pozostałych 8 bohaterów, których spotkamy w grze. Za wzór mamy świetny dubbing pierwszej części filmu i staramy się przenieść tamtą atmosferę i humor do komputerowego świata drugiej części przygód Shreka.

W grze „Shrek 2” prowadzić będziemy jednocześnie 4 postaciami, z których na bieżąco wybierzemy tę, która posiada odpowiednie umiejętności do wykonania zadania, pokonania przeszkód stojących na drodze czy rozwiązania zagadki. Aby ukończyć każdy poziom należy jak najlepiej wykorzystywać unikalne cechy każdej postaci, takie jak: siła Shreka przydatna przy przenoszeniu dużych obiektów, silny wykop tylnych nóg Osła - nie zastąpiony przy wywarzaniu drzwi, czy umiejętność Fiony - spowalnianie czasu, skuteczna przy walce z dużą ilością przeciwników.

W „Shrek 2” przemierzać będziemy liczne lokacje, te znane z pierwszej części i nowe, bazujące na drugiej odsłonie przygód filmowego Shreka. Na potrzeby gry stworzono ponadto zupełnie nowe środowiska, których nie zobaczymy w filmowej adaptacji. Gra gwarantuje nie tylko rozgrywkę z trybie dla jednej osoby. Shrek 2 to także niezapomniana przygoda dla wielu graczy. Nawet trzech kolejnych graczy może dołączyć do zabawy bez przerywania gry. Będziemy mogli połączyć swoje siły z innymi osobami i wspólnie przemierzać bajkowy świat Shreka. A tu czekają na nas liczne dodatkowe zadania i mini gry.

Przy produkcji gry „Shrek 2” firma Activision współpracuje ze studiem DreamWorks, a twórcami gry jest studio Luxoflux, znane z takich produkcji, jak: „True Crime: Streets of L.A”, „Vigilante 8” czy „Star Wars: Demolition”.

Choć do premiery „Shrek 2”, tak filmu jak i gry, pozostało jeszcze trochę czasu, to już dziś zapraszamy na oficjalną stronę: www.shrek2.com.