Sequel Hearts of Iron zapowiedziany na początek przyszłego roku

Firma Paradox Entertainment ogłosiła w dniu dzisiejszym oficjalną zapowiedź drugiej odsłony gry Hearts of Iron. Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, kontynuacja skupi się na tematyce II Wojny Światowej. O samej grze wiadomo na razie tylko tyle, że zostanie ona znacznie przebudowana w stosunku do poprzednika.

Krystian Smoszna

Firma Paradox Entertainment ogłosiła w dniu dzisiejszym oficjalną zapowiedź drugiej odsłony gry Hearts of Iron. Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, kontynuacja skupi się na tematyce II Wojny Światowej.

O samej grze wiadomo na razie tylko tyle, że zostanie ona znacznie przebudowana w stosunku do poprzednika. Autorzy zaimplementowali zupełnie nowy interfejs, mechanikę bitew, zmienili tzw. „drzewo technologiczne”, dopieścili elementy dyplomacji, handel oraz rozgrywkę dla wielu graczy w trybie kooperacji. Oprócz czterech podstawowych kampanii, które wejdą w skład programu, programiści postanowili udostępnić także pojedyncze scenariusze, których rozegranie nie powinno zająć więcej niż jeden-dwa wieczory.

„Niewiele zespołów jest w stanie dostarczyć grę o takiej skali jak Hearts of Iron” – powiedział Fredrik W. Lindgren z Paradox Entertainment – „My wiemy, że możemy to zrobić i tym razem wysoko podnieśliśmy poprzeczkę.” Lindgren gwarantuje, że Hearts of Iron 2 będzie najlepszą grą strategiczną podejmującą tematykę II Wojny Światowej, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku a biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia Szwedów, nie są to wypowiedzi bez pokrycia.

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów firmy Paradox, gra ukaże się na początku przyszłego roku.

Linki do stron powiązanych z tematem:

Hearts of Iron

Europa Universalis: II Wojna Światowa

Hearts of Iron

PC
po premierze

Data wydania: 26 listopada 2002

Informacje o Grze
7.5

GRYOnline

7.8

Gracze

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Krystian Smoszna

Autor: Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

Kalendarz Wiadomości

maj
Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Strategiczne

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl