Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2006, 10:24

autor: ComCo

Rozwiązuj łamigłówki Sudoku, a będziesz żył dłużej

O tym, że Sudoku rozwija myślenie oraz ćwiczy umysł wie chyba każdy, kto kiedykolwiek zasiadł do rozwiązywania tejże łamigłówki i skończył na poważnym bólu głowy. Ów fakt postanowili wykorzystać specjaliści od marketingu w firmie Mastiff, przy okazji promocji gry Dr. Sudoku na handheld Game Boy Advance. Wyszło coś naprawdę ciekawego:)

O tym, że Sudoku rozwija myślenie oraz ćwiczy umysł wie chyba każdy, kto kiedykolwiek zasiadł do rozwiązywania tejże łamigłówki (wymyślonej w 1783 roku przez genialnego matematyka z Bazylei - Leonharda Eulera) i skończył na poważnym bólu głowy. Ów fakt postanowili wykorzystać specjaliści od marketingu w firmie Mastiff, przy okazji promocji gry Dr. Sudoku na handheld Game Boy Advance. Wyszło coś naprawdę ciekawego:)

Rozwiązuj łamigłówki Sudoku, a będziesz żył dłużej - ilustracja #1

Według przedstawicieli Mastiff, którzy z kolei opierają się na ostatnich badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Edynburgu, gry w stylu Sudoku mogą obudzić w mózgu człowieka „geny przetrwania”, jakie zazwyczaj nie są przez nas wykorzystywane. Odpowiadają one za dłuższe życie komórek mózgowych, wzmacniają odporność na choroby, zawały, czy osłabiają negatywne skutki stosowania leków.

Kto wpadł na pomysł przeprowadzenia takich badań nie wiadomo, pewna jest za to marcowa premiera gry Dr. Sudoku na GBA (a jak!). Posiadacze handheldów Nintendo dostaną w swoje ręce nie tylko mnóstwo łamigłówek do rozwiązania, ale także tryb Original pozwalający na ułożenie własnych „puzzli Sudoku”. Nie zabraknie również tutoriala dla początkujących, jak i przyjemnej dla oczu oprawy graficznej.

Rozwiązuj łamigłówki Sudoku, a będziesz żył dłużej - ilustracja #2
Rozwiązuj łamigłówki Sudoku, a będziesz żył dłużej - ilustracja #3

Wszystkim osobom, które na własnej skórze chcą się przekonać czym są łamigłówki Sudoku i dlaczego w trakcie ich rozwiązywania boli głowa, polecam uruchomienie jednej z trzech gierek internetowych, opisanych w dziale Zagraj (odnośniki poniżej):