Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2007, 14:35

autor: Jiker

Rockstar Games odnosi się do plotek na temat konwersji GTA: Vice City Stories na konsolę PS2

„Czy Rockstar Games już wkrótce zapowie Grand Theft Auto: Vice City Stories na PS2” – pytaliśmy tydzień temu. Dzisiaj znamy już nieco więcej informacji na ten temat. Nie wydaje się jednak, aby zadowoliły one fanów serii.

Update: Według informacji pochodzących z kilku niezależnych źródeł GTA: Vice City Stories jednak ma się ukazać na PS2. Jako datę europejskiej premiery gry podaje się dzień 9 marca 2007 roku. O wiarygodności tychże wieści miałby świadczyć niemiecki kod paskowy (5026555306799) nadany właśnie tejże grze. Niektóre sklepy, jak np. Swiss It Markt, dodały już do oferty nową grę Rockstar Games. Producent serii GTA nie potwierdził tychże informacji. Dodajmy tylko, że w ostatnim czasie podobna sytuacja zaistniała w przypadku pecetowej wersji Driver: Parallel Lines – przeszła ona niemal identyczną drogę jak Grand Theft Auto: Vice City Stories, po czym została ujęta w oficjalnym raporcie finansowym firmy UbiSoft.

Czy Rockstar Games już wkrótce zapowie Grand Theft Auto: Vice City Stories na PS2” – pytaliśmy tydzień temu. Dzisiaj znamy już nieco więcej informacji na ten temat. Nie wydaje się jednak, aby zadowoliły one fanów serii.

Wydawać by się mogło, że po sukcesie jaki odniosła poprzednia odsłona GTA, nosząca podtytuł Liberty City Stories, przeniesienie Vice City Stories na PlayStation 2 jest bardziej niż pewne. Potwierdzone zostało to również przez organizację ESRB, która sklasyfikowała wersję przeznaczoną na PS2, przyznając jej ranking M – for Mature, oraz pracowników oficjalnego serwisu PlayStation.com, którzy dodali ją do listy gier przeznaczonych na rzeczoną konsolę.

Redaktorzy zachodniego serwisu IGN ciągle wątpili jednak w te informacje, w związku z czym postanowili skontaktować się z siedzibą Rockstar Games w celu wyjaśnienia całej sytuacji. W odpowiedzi uzyskali informację, że „Rockstar Games nie komentuje plotek oraz wiadomości o charakterze spekulacji”. Nie zamyka to definitywnie kwestii konwersji, lecz w tym momencie jest ona z pewnością mniej prawdopodobna. Przypominamy również, że już raz przedstawiciele firmy zanegowali informacje o ewentualnych przenosinach. O wszelkich informacjach na ten temat będziemy Was informować na bieżąco.