Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2009, 10:59

autor: Jiker

Rekordowa sprzedaż Final Fantasy VII na PlayStation Network

W ciągu dwóch tygodni od dnia debiutu Final Fantasy VII nabyło aż 100 tysięcy użytkowników PlayStation 3 i PSP korzystających z amerykańskiego PSN.

Final Fantasy VII to legendarne jRPG, pobudzające wyobraźnię graczy nieustannie od ponad jedenastu lat. O popularności przygód Clouda Strife’a świadczą nie tylko liczne fora dyskusyjne pełne entuzjastycznych postów, ale również zainteresowanie, jakie wzbudziła wśród fanów elektronicznej rozrywki premiera dzieła Square Soft (obecnie Square Enix) w ramach PlayStation Network. W ciągu dwóch tygodni od dnia debiutu produkcję nabyło aż 100 tysięcy użytkowników PlayStation 3 i PSP korzystających tylko z amerykańskiego PSN.

Rekordowa sprzedaż Final Fantasy VII na PlayStation Network - ilustracja #1

Cloud Strife, główny bohater FFVII.

FFVII to już nie gra, lecz ikona. Tytuł, który doczekał się wielu analiz, bawi po dziś dzień. Produkcję, dzięki wielu zróżnicowanym algorytmom, można ukończyć na kilka różnych sposobów. Odkrycie wszystkich atrakcji wymaga natomiast poświęcenia jej ponad 100 wyczerpujących, lecz satysfakcjonujących godzin. Warto w tym momencie zauważyć, że wynik 100 tysięcy egzemplarzy dotyczy wyłącznie amerykańskiego PSN. A przecież FFVII znajduje się w sprzedaży także w ofertach japońskiej i europejskiej wersji internetowego serwisu Sony.

Kolejnymi, po Final Fantasy VII, najczęściej pobieranymi grami z PSN w zeszłym tygodniu były: Wolfenstein, Bomberman Ultra, Gunstar Heroes oraz Trash Panic (w takiej właśnie kolejności). Wyniki osiągnięte przez te pozycje nie zostały jednak podane. Wątpliwym jest jednak, by choć zbliżyły się do rezultatu wypracowanego przez Final Fantasy VII.

Firma odpowiedzialna za wyprodukowanie PlayStation 3 i PSP poinformowała przy okazji, że w najbliższym czasie usługa oferująca możliwość zakupu klasycznych produkcji z pierwszego PlayStation już niedługo poszerzona zostanie o szereg kolejnych gier. W najbliższym czasie oferta poszerzona zostanie o Wild Arms 2, Mobile Light Force oraz Special Ops: Stealth Patrol. Większość z kolejnych pozycji będzie grywalna zarówno na PS3, jak i PSP, co zapewne ucieszy osoby, które posiadają tylko jedną z tych platform.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że z usług PlayStation Network korzysta już 25 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, którzy pobrali zawartość dostępną za pośrednictwem serwisu już ponad 500 milionów razy. Należy jednak pamiętać, że pod uwagę brane są tu wszystkie konta, a niektórzy użytkownicy – co nie jest tajemnicą – posiadają nierzadko więcej niż jedno.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.