Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2001, 10:33

autor: "Fajek"

QuakeCon - podsumowanie

Konferencja QuakeCon w Mesquite Convention Center w Teksasie dobiegła końca. Informacje na temat nowych gier podaliśmy już jakiś czas temu. Teraz kolej na małe, końcowe podsumowanie.

Konferencja QuakeCon w Mesquite Convention Center w Teksasie dobiegła końca. Informacje na temat nowych gier podaliśmy już jakiś czas temu. Teraz kolej na małe, końcowe podsumowanie.

Id Software nie zrobi Quake’a IV

Informacje o tym, że Quake IV nie będzie tworzony przez zespół Carmacka pojawiły się już kilka tygodni temu. Deweloper, który się tym zajmie to Raven, firma odpowiedzialna za stworzenie Soldier of Fortune. Jednocześnie Quake IV będzie pierwszym tytułem z serii który nie zostanie opracowany przez id Software. Jako nowość można podać fakt, że również po raz pierwszy Quake nie zostanie zbudowany na swoim własnym „silniku” a zapożyczonym z innego tytułu, w tym wypadku Dooma III. „Silnik” ów nie jest jeszcze skończony. Quake IV nie zostanie wydany przed Doomem III czyli przed 2003 rokiem.

Doom III – za dobry dla PS2, w sam raz dla Xbox’a

Przynajmniej tak twierdzi Carmack. Rozwiązania graficzne jak i moc samej konsoli Playstation 2 nie są wystarczające aby Doom III mógł na niej bezproblemowo działać. Natomiast wydajność konkurencyjnej maszynki, Xbox’a jest wystarczająca, przynajmniej według Carmacka. Słowa te sugerują, jakoby id Software miało zamiar wypuścić wersję Dooma III na Xboxa, być może wcześniej niż wersję na PC.

Nowy team – Nerve

Jest to nowy team pracujący pod skrzydłami id Software. Aktualnie zajmuje się opracowywaniem elementów multiplayer do „Return to castle Wolfenstein”. Natomiast już niebawem firma ta zajmie się zupełnie nowym projektem. Wiadomo jedynie, że będzie to gra z gatunku online-multiplayer.

Soldier of Fortune II Double Helix

Zanim Raven zajmie się Quake’iem IV, najpierw skończy SoF2. Gra używa zmodyfikowanego „enginu” Quake’a III. W Double Helix każdy z przeciwników będzie posiadał 36 „stref uszkodzeń”. W sequelu ponownie mamy możliwość stania się słynnym „konsultantem” wynajętym przez rząd Stanów Zjednoczonych, lecz zagrożenie jakie musimy zażegnać jest o wiele bardziej śmiercionośne niż głowice nuklearne. Jest nim groźny wirus, który znajdując się w posiadaniu fanatycznej grupy terrorystycznej stanowi niewyobrażalne zagrożenie dla ludzkości.