Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 sierpnia 2001

Nowości na światowych serwisach (23/08/01)

Sznur, 23 sierpnia 2001, 18:49

Polski Homeworld, czyli Starmageddon firmy Lemon Interactive, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zachodnich serwisów, czego najlepszym przykładem jest zapowiedź, która pojawiła się na stronach StratefyPlanet. My również mieliśmy okazję wypróbowania gry i zapewniam, że jest na co czekać!

Half-Life 2 w 2002 roku

Fajek, 23 sierpnia 2001, 16:23

To chyba będzie dobra wiadomość. Tak sądzę. Co powiecie na kontynuację jednej z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych w historii, która ma ukazać się już w przyszłym roku? Tak, Half-Life 2. Kiedy? Rok 2002.

Frank Herbert’s Dune – Demo

Solnica, 23 sierpnia 2001, 14:43

Chciałbym po raz kolejny zaprosić Was dzisiaj do znajdującego się na naszych stronach działu Pliki, w którym swoje miejsce obok wspomnianego wcześniej przez Miszę dema symulatora lotu Il-2 Sturmovik, znalazło demo innego ciekawego tytułu, wydawanej przez DreamCatcher’a gry przygodowej opartej na prozie Frank’a Herbert’a czyli oczywiście Frank Herbert’s Dune.

Data premiery Resident Evil: Ground Zero oficjalnie podana

Gorim, 23 sierpnia 2001, 14:43

Dla wszystkich oczekujących z niecierpliwością na filmową adaptację „Resident Evil-a” mam nie najlepszą wiadomość, dotyczącą jej premiery.

Klasyczne zręcznosciówki Ms. Pac-Man i Dig Dug pojawią się na PC

Sznur, 23 sierpnia 2001, 13:03

Jeszcze przed końcem wakacji Infogrames wyda dwie gry zręcznościowe na PC, których bohaterami będą popularne postacie znane m.in. z automatów: Ms. Pac-Man oraz Dig Dug. Obie gry, powstające w brytyjskim studio zespołu Creature Labs, będą zatytułowane Ms. Pac-Man: Quest for the Golden Maze i Dig Dug: Deeper.

Oficjalna strona F1 2001

Fajek, 23 sierpnia 2001, 12:11

Kolejna cześć serii F1 ze stajni Elaectronic Arts nadchodzi wielkimi krokami. Co nowego przyniesie nam nowe wersja wyścigów Formuły 1?

New World Order ma wydawcę

Solnica, 23 sierpnia 2001, 11:07

Duński wydawca Project Three Interactive uzyskał prawa do ogólnoświatowej dystrybucji gry New World Order, tworzonej przez utalentowany szwedzki zespół Termite Games pozycji FPP łączącej w sobie elementy akcji i taktycznego myślenia.

Demo Ił-2 Sturmovik już dostępne!

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2001, 10:41

Miłośników gier symulacyjnych serdecznie zapraszam do pobrania wersji demonstracyjnej długo oczekiwanej gry Il-2 Sturmovik, które już znajduje się w naszym dziale Pliki.

Recenzja Conflict Zone

Fajek, 23 sierpnia 2001, 10:33

Conflict Zone to strategia czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się w początkach 21 wieku. Największe światowe potęgi zjednoczyły się tworząc organizację zwaną International Corps for Peace, której głównym celem stało się utrzymanie pokoju na całej Ziemi. Jednak nie wszystkie kraje były zadowolone z takiego obrotu rzeczy i dla zrównoważenia sił zawiązały tajne stowarzyszenie GHOST. W niedługim czasie taki stan rzeczy, tzn. powstanie dwóch ogromnych obozów militarnych, podzielił całą planetę oraz zaognił stosunki międzynarodowe, a jak wiadomo stąd do wielkiej wojny prowadzi tylko mały kroczek.

Manta rozwija skrzydła....

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2001, 09:35

W dniu dzisiejszym przedstawiciele warszawskiej firmy Manta poinformowali o podpisaniu z rosyjskim wydawcą gier komputerowych, firmą „1C” umowy, na mocy której trzy gry: „Jazz i Faust”, „Agent Gliniarz” oraz „Spanking Runners” (tytuł tej ostatniej jest jedynie tytułem roboczym), zostaną wydane w Polsce pod znakiem Manta Multimedia.

Nowy konkurs na GRY-OnLine...

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2001, 09:29

Czy spodziewalibyście się, że gra, która na pierwszy rzut oka wydaje się być przeznaczona dla najmłodszych może mocno „wciągnąć” starych wyjadaczy? Ostatnim tego typu przykładem jest mój redakcyjny kolega Łosiu, który z sympatyczną grą Tooncar spędził już niejedną godzinę. Jeżeli chcesz do niego dołączyć, nic trudnego – po prostu weź udział w kolejnym konkursie na GRY-OnLine!

Nowe czasopismo w dziale Przegląd Prasy

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2001, 09:26

Nasz dział Przegląd Prasy powoli zaczyna obejmować wszystkie pozycje ukazujące się na rynku wydawniczym, a związane z grami komputerowymi. Tym razem do tego zestawienia dołączyła wydawana przez wydawnictwo Egmont seria Top Games.

Max Payne na szczycie

Łosiu, 23 sierpnia 2001, 08:20

Max Payne is the best – tak do dobre określenie najnowszych raportów sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych za okres 5 – 11 sierpnia 2001. Okazuje się, że nawet Diablo II: Lord of Destruction nie mogło dorównać najnowszemu dziełu chłopaków z Remedy Studios i spadło na drugą pozycję.

Trade Empires - Gold

Łosiu, 23 sierpnia 2001, 07:39

Firma Eidos Interactive poinformowała, że prace nad najnowszą grą strategiczno-ekonomiczną „Trade Empires” dobiegły końca, gotowa jest już płyta matka („status Gold”) i już niedługo powinna znaleźć się w zachodnich sklepach.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (23/08/01)

Fajek, 23 sierpnia 2001, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.