Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 sierpnia 2001

Baśń o Dziadku Mrozie, Iwanie i Nastce - Demo

Solnica, 31 sierpnia 2001, 18:39

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami... Tak rozpoczyna się większość bajek dla dzieci, tak również mogłaby rozpoczynać się gra której grywalne demo (niestety na razie w angielskiej wersji językowej) znajdziecie w naszym dziale Pliki.

Severance: Blade of Darkness - Poradnik

Solnica, 31 sierpnia 2001, 17:49

Zapraszam do kolejnego, bardzo obszernego materiału, który znalazł się dzisiaj na naszych stronach. Tym razem mamy coś dla osób lubiących krwawe i efektowne walki, gdyż jest to poradnik do Severance: Blade of Darkness.

Posejdon: Bóg Atlantydy - polska premiera

Sznur, 31 sierpnia 2001, 16:12

Właśnie dzisiaj firma Play It wypuściła do sklepów dodatek do gry Zeus: Pan Olimpu - Posejdon: Bóg Atlantydy, ostatniej gry ze słynnego cyklu „budowania miast” zespołu Impression Games. Przypomnijmy, że jako gra strategiczna Zeus: Pan Olimpu, otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej, jako pomoc przy nauce historii w gimnazjum jak i na dalszych szczeblach edukacji.

Industry Giant 2 zmienia tytuł

Sznur, 31 sierpnia 2001, 13:45

Jak poinformował nas CD Projekt, austriacki wydawca gier komputerowych, firma JoWooD, zdecydowała się na zmianę tytułu jednej ze swoich gier. Bardzo interesująco zapowiadająca się gra strategiczno-ekonomiczna, która do tej pory nosiła tytuł Industry Giant 2, będzie się teraz nazywała Industry Tycoon 2.

Another War na ECTS

Fajek, 31 sierpnia 2001, 13:43

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się drugie co do wielkości targi gier komputerowych na świecie, londyńskie ECTS. I właśnie na nich firma CENEGA N.V. w której skład wchodzi IM Group sp. z o.o. oraz czeska Bohemia Interactive po raz pierwszy zaprezentuje demonstracyjną wersję Another War.

Requiem dla SirTech'a...

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2001, 12:59

Na niemieckim serwisie Gamesurf pojawiła się bardzo ważna wiadomość, która niewątpliwie zasmuci miłośników serii Jagged Alliance i Wizardry...

Pentium 4 3.5GHz?

Fajek, 31 sierpnia 2001, 12:55

Kilka dni temu na rynek trafił najnowszy procesor z rodziny Pentium 4 taktowany zegarem 2.0GHz. Tymczasem na Intel Development Forum, CEO Intela, Paul Otellini zademonstrował procesor Pentium 4 wykonany w technologii 0.13 mikrona działający z prędkością 3.5GHz!

Konkurs Rally Championship Xtreme!

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2001, 10:12

Cóż... nie zawsze wersja demo jest dopracowana w 100%. Niestety, taka sytuacja wystąpiła w przypadku Rally Championship Xtreme. Okazało się, ze pomimo zapowiedzi system weryfikacji wyników jest nie do końca sprawny i wymaga dodatkowym przeróbek.

Harry Potter na ekranach komputerów

Fajek, 31 sierpnia 2001, 10:06

Harry Potter – czytają go dzieci, czytają dorośli. Na fali popularności dzieł tego autora aktualnie powstaje film oparty na jednej z jego książek. Tymczasem firma Electronic Arts jako jedyna otrzymała prawa do przygotowania i wydania gry komputerowej opartej na bestselerowej książce ostatnich miesięcy z serii Harry Potter.

Odkryj tajemnice planety Argilus!

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2001, 09:00

Do ukazania się długo oczekiwanej polskiej gry Schizm pozostało już naprawdę niewiele (premiera została zapowiedziana na 5 września...) dlatego też... najwyższa pora, aby rozpocząć zorganizowany wspólnie z twórcami tej gry, firma LK Avalon konkurs. Zapraszamy!

Defender of the Crown - czyli powrót do przeszłości

Łosiu, 31 sierpnia 2001, 08:59

Można powiedzieć, że historia zatoczyła pełne koło. Spytacie czemu? Już mówię, starzy wyjadacze pamiętają zapewne grę Defender of the Crown, niekwestionowany hicior z roku 1986. Teraz dosłownie ta sama gra powraca lecz tym razem nie ujrzymy jej na ekranach naszych komputerów, a w małych ekranikach komórek i urządzeń przenośnych obsługujących protokół WAP.

W.A.T.E.R. na silniku Unreala

Łosiu, 31 sierpnia 2001, 08:57

Już kilkukrotnie informowaliśmy was o najnowszym projekcie zespołu Arithmetic Studios, grze akcji W.A.T.E.R.: Blood Runs Deep i na dobrą sprawę od poprzednich wiadomości autorzy nie podali żadnych konkretnych informacji dotyczących gry, poza jedną, gwarantującą jej bardzo dobry wygląd wizualny. Mianowicie W.A.T.E.R. będzie wykorzystywał engine graficzny Unreala nowej generacji (Unreal Warfare).

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (31/08/01)

Fajek, 31 sierpnia 2001, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.