Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 sierpnia 2001

"Launch titles" na Xboxa

Fajek, 5 sierpnia 2001, 13:48

Jeden z zachodnich serwisów specjalizujący się we wszelakiego rodzaju informacjach i plotkach na temat konsoli Xbox, podał prawdopodobną listę tzw. „launch titles” czyli tytułów, które będą dostępne na konsolę w momencie jej premiery to jest 8 listopada. Oczywiście nie jest to oficjalna lista, gdyż takową Microsoft poda dopiero za jakiś czas. Jednak możemy przyjąć, iż jest ona zgodna z prawdą w około 95%.

Turniej Age of Empires II: The Conquerors

Fajek, 5 sierpnia 2001, 13:28

Microsoft poinformował o szczegółach ogólnoświatowego turnieju Age of Empires II: The Conquerors w którym główną nagroda jest aż 50,000 dolarów!

Star Trek: Borg Assimilator wstrzymany

Fajek, 5 sierpnia 2001, 12:17

Firma Activision „zamroziła” projekt Star Trek: Borg Assimilator. Powód? Gra w niewystarczający sposób nawiązuje do świata Star Trek.

Rebel Arts rozwiązuje problem serwerów gier sieciowych

Sznur, 5 sierpnia 2001, 11:22

Nowopowstała firma developerska, Rebel Arts, zamierza na poważnie zająć się systemami do gier massive multiplayer online i wypracować rozsądny cenowo standard dla potencjalnych producentów gier sieciowych. Firmę Rebel Arts założył Paul Villadolid, były wiceprezes Walt Disney Television, oraz Larry Hess, były programista Digital Domain, zajmujący się tam efektami specjalnymi.

Co pokazano na tegorocznej konferencji GenCon

Sznur, 5 sierpnia 2001, 10:11

Być może nie wszyscy wiedzą o kończącej się właśnie konferencji GenCon, w całości poświęconej grom komputerowym, która odbywa się w Milwaukee. Podobnie jak na innych tego typu spotkaniach, pojawili się tu przedstawiciele znanych producentów i wydawców gier, pragnąc wykorzystać kolejną okazję do przedstawienia swoich produktów.

Targi ECTS szansą dla mniejszych?

Sznur, 5 sierpnia 2001, 09:25

Mimo iż europejskie targi ECTS, rozpoczynające się na początku września w Londynie, nie gromadzą zwykle takiej liczby wystawców jak amerykańskie E3, w dalszym ciągu są szansą do pokazania się dla mniejszych firm developerskich i wydawców.