Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2001, 12:17

autor: Fajek

Star Trek: Borg Assimilator wstrzymany

Firma Activision „zamroziła” projekt Star Trek: Borg Assimilator. Powód? Gra w niewystarczający sposób nawiązuje do świata Star Trek.

Firma Activision „zamroziła” projekt Star Trek: Borg Assimilator. Powód? Gra w niewystarczający sposób nawiązuje do świata Star Trek.

Star Trek: Borg Assimilator to pierwsza symulacja budowania świata osadzona we wszechświecie Star Treka. Jest to RTS, gdzie kontrolujemy cywilizację Borga, podbijając, asymilując i tworząc świat Borgów. Zadaniem gracza jest wchłonięcie obcych ras, takich jak Romulanie, Klingoni i Ludzie należący do Federacji, przez umacnianie swojej wspólnoty, odkrywanie nowych technologii i zbieranie surowców. Zajęte przez Borgi tereny konwertowane są na biomechaniczne struktury i komory asymilacyjne gdzie absorbujemy pokonanych wrogów zwiększając naszą liczebność.

Kampania składa się z 12 misji, w których gracz staje przeciwko różnym rasom o coraz większych umiejętnościach i zdolnościach przeciwstawiania się Borgom. Nadrzędnym celem kampanii jest zasymilowanie kilku światów i pozyskanie technologii potrzebnej do uzyskania stabilnej cząsteczki Omega. Na początku każdej misji zaczynamy z gotową strukturą kolonii, dysponując generatorem, rafinerią oraz kilkoma dronami. Przez podbój i asymilację uzyskujemy dostęp do bardziej zaawansowanych budowli jak regeneratory mocy, centra naukowe oraz gniazdo Królowej Borgów.

Po zakończeniu kampanii możemy grać dalej dowolnie asymilując cały sektor Alfa. Mamy możliwość modyfikacji parametrów gry takich jak ustawienia początkowe, rasy, cele misji, poziom trudności, a nawet rodzaj terenu.

Jak widać z powyzszych infoamcji gra ta może wnięść kilka nowych aspektów do świata ST i pozostaje mieć nadzieję, że Activision jednak „odmrozi” ten projekt.

Ostatnia aktualizacja: 2001-08-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Trek: Borg Assimilator

Star Trek: Borg Assimilator