Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2001

Czy CD-Action zmieni właściciela?

Mariusz Klamra, 11 sierpnia 2001, 16:47

Zapewne większość z Was zauważyła, że wśród czasopism o grach na PC trwa twarda walka o klienta. Obniżki ceny, dodatkowe CD – wszystko to ma na celu pognębienie konkurencji. Słabsze (czytaj: polskie) tytuły pierwsze padają ofiarą, czego widocznym przykładem są chociażby ostatnie „pady” Resetu i Gier Komputerowych. Nawet największy gracz na scenie czyli brytyjska grupa Future Network wydająca w Polsce m.in. CD-Action i Action Plus może mieć poważne problemy.

Icewind Dale II sposobem na przetrwanie?

Mariusz Klamra, 11 sierpnia 2001, 15:37

Niedawno pisałem o pogłębiających się problemach firmy Interplay, które dotknęły niemalże wszystkie oddziały i firmy współpracujące – jedynie „perła w koronie” stajni Interplayu, czyli Bioware wydawała się nietknięta kryzysem, czemu trudno się dziwić biorąc pod uwagę, że wciąż jest dochodowa, zaś jej cRPG poczynając od ”Baldur’s Gate” walnie przyczyniły się do utrzymania słabnącego Interplaya na powierzchni. Ostatnie informacje świadczą jednak, że i Bioware może mieć kłopoty.

Oficjalne daty wydania Silent Hunter II i Destroyer Command

Łosiu, 11 sierpnia 2001, 12:40

Firma Ubisoft w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowała, że gry Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator oraz Destroyer Command trafią do zachodnich sklepów odpowiednio 14 października oraz 12 listopada bieżącego roku.

Konferencja QuakeCon i nowości od Id Software

Łosiu, 11 sierpnia 2001, 10:30

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami wszystkie nieścisłości związane z firmą Id Software oraz jej grami, tj.: Quake IV, Doom III oraz Return to Castle Wolfenstein zostały wyjaśnione na konferencji QuakeCon i teraz pokrótce je przedstawię.

Zapisy na beta-testy G.I. Combat

Łosiu, 11 sierpnia 2001, 10:23

Combat Mission: Beyond Overlord zdążył już na dobre zagościć na dyskach twardych wielu fanów realistycznych gier wojennych i zdobył sobie niemała sławę na całym świecie. Obecnie rzesze graczy oczekują na ukończenie przez panów z Big Time Software jego drugiej części, jednak na polu walki pojawił się konkurent, bliźniaczo podobna gra G.I. Combat, która może nieźle namieszać w strategicznych kręgach. Zadajecie sobie pytanie czy zdoła pobić serię Combat Mission? No cóż, trudno powiedzieć, najlepiej przekonajcie się sami już teraz i zapiszcie na beta testy G.I. Combat.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (11/08/01)

Fajek, 11 sierpnia 2001, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.