Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2007, 16:57

autor: Jiker

Prezes Treasure o najbliższych planach firmy

Treasure jest uważane przez osoby, będące miłośnikami klasycznych strzelanin, za jednego z najpopularniejszych developerów. Studio mające w swym dorobku takie pozycje, jak Radiant Silvergun, Guardian Heroes, Bangai-O, Ikaruga oraz Gradius V pracuje od pewnego czasu nad swoimi pierwszymi pozycjami przeznaczonymi dla konsol nowej generacji.

Treasure jest uważane przez osoby, będące miłośnikami klasycznych strzelanin, za jednego z najciekawszych developerów. Studio mające w swym dorobku takie pozycje, jak Radiant Silvergun, Guardian Heroes, Bangai-O, Ikaruga oraz Gradius V pracuje od pewnego czasu nad swoimi pierwszymi pozycjami przeznaczonymi dla konsol nowej generacji.

Kilkoma informacjami związanymi z ostatnimi działaniami firmy postanowił podzielić się prezes Treasure, Masato Maegawa. Zrobił to w trakcie wywiadu, przeprowadzonego przez redaktora serwisu 1UP. Poniżej zamieszczamy najciekawsze jego fragmenty. Całość znajdziecie natomiast pod tym adresem.

Najważniejszą z nich jest oczywiście potwierdzenie produkcji pierwszej gry na Xboksa 360. Z faktów przedstawionych przez Maegawę wynika, że będzie to strzelanina utrzymana w stylu dwuwymiarowych klasyków gatunku. Oprawa graficzna tejże pozycji zostanie jednak stworzona w oparciu o trójwymiarowy silnik. Maegawa nie chciał niestety jednoznacznie odpowiedzieć, czy będzie to sukcesor najsłynniejszych gier Treasure, a więc Radiant Silvergun i Ikarugi, często uważanych za przedstawicieli tej samej serii. Powiedział jedynie, że zespół developerski bardzo chciałby obrać nową drogę – finalnych postanowień jednak jeszcze nie podjęto. Strzelanina trafi najprawdopodobniej do normalnej, sklepowej sprzedaży. Przy okazji prezes Treasure zaznaczył, że firma bardzo chciałaby wydać program przeznaczony do dystrybucji za pośrednictwem Internetu (w przypadku 360-tki – w ramach Xbox Live Arcade). W najbliższej przyszłości skupi się jednak na produkcji swojej pierwszej, tradycyjnej gry na Xboksa 360.

Druga część wywiadu związana jest z Nintendo Wii, a dokładnie z usługą Virtual Console. Maegawa poinformował, że Nintendo dołączy do VC w najbliższym czasie co najmniej cztery kolejne produkcje firmy Treasure wydane niegdyś na konsolę Sega Genesis. W kolejce do publikacji jest również Sin and Punishment, bijatyka znana z Nintendo 64.

Maegawa odniósł się również do przyszłości związanej z PS3 oraz Wii Oznajmił, że w tym momencie Treasure nie może sobie pozwolić na jednoczesne prace nad kilkoma odmiennymi projektami. Jest to spowodowane zbyt mała liczbą pracowników zdolnych rozpocząć i kontynuować ich produkcję. Masato zarzeka się jednak, że w późniejszym okresie Treasure z pewnością weźmie pod uwagę najnowsze konsole Nintendo oraz Sony.