Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2006, 17:35

Prezes Square Enix o produkcji hardware'u i oczekiwaniach właścicieli sprzętu nowej generacji

Yoichi Wada, prezes firmy Square Enix, ujawnił w trakcie wywiadu dla japońskiego serwisu internetowego Nikkei Business Online, że jego firma planuje, wspólnie z przejętym w zeszłym roku Taito, atak na światowy rynek hardware’u.

Yoichi Wada, prezes firmy Square Enix, ujawnił w trakcie wywiadu dla japońskiego serwisu internetowego Nikkei Business Online, że jego firma planuje, wspólnie z przejętym w zeszłym roku Taito, atak na światowy rynek hardware’u.

Pewną wskazówką co do dalszych działań Square Enix i Taito może być fakt, że Wada jako najbardziej udane urządzenia ostatnich lat uznał stworzonego przez Apple iPoda oraz najnowszą przenośną konsolę firmy Nintendo, czyli DSa. „Strategia obrana przez Nintendo oraz Apple, czyli chęć stworzenia zupełnie nowej jakości w kwestii hardware’u, jest jak najbardziej słuszna. Niemożliwe jest jednak szczęśliwe doprowadzenie jej do końca, jeśli nie masz wymaganego doświadczenia”.

„Jest to jeden z powodów, tłumaczących naszą decyzję odnośnie współpracy z Taito, firmą która zajmuje się produkcją różnego rodzaju urządzeń. Pomysł stworzenia czegoś nowego, wykrystalizował się właśnie podczas rozmów z przedstawicielami Taito. Cokolwiek się zdarzy, planujemy stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży (jak to określił Wada) czegoś”.

Domysłów nie ma końca. Biorąc pod uwagę przeszłe dokonania firm Square Enix i przede wszystkim Taito, które produkowało automaty arcade oraz części do pecetów, można wyciągnąć wiele wniosków. Wada zakończył jednak wywiad następującym stwierdzeniem: „Interesujące jest to, że prawdopodobnie nigdy nie spodziewalibyście się czegoś takiego po Square Enix”. Czyżby konsola?

Drugą kwestią poruszoną w trakcie rozmowy z redaktorami Nikkei Business Online był aktualny oraz przyszły stan przemysłu growego. Wada stwierdził, że „w związku z przyszłą premierą konsol PS3, Wii oraz systemu Vista, użytkownicy będą wymagać coraz to bardziej innowacyjnych i oryginalnych produkcji. Jeżeli na rynku nie pojawią się gry nowej generacji, różniące się od dotychczasowych, przemysł czeka wiele trudności. Rozwiązaniem tych problemów może być zróżnicowany line-up – coś na wzór Nintendo DS. Tam właśnie widać coś nowego, co może zaciekawić potencjalnych klientów”.

gry