Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2006, 16:39

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Stargate Worlds

Kilka dni temu, pierwszą, telefoniczną konferencję dotyczącą swojego pierwszego produktu, Stargate Worlds, zorganizowała firma Cheyenne Mountain Entertainment. Po raz pierwszy o tej grze reprezentującej gatunek MMORPG, pisaliśmy na początku lutego. Teraz wiemy o niej nieco więcej, i czym prędzej tą wiedzą się z Wami dzielimy.

Kilka dni temu, pierwszą, telefoniczną konferencję dotyczącą swojego pierwszego produktu, Stargate Worlds, zorganizowała firma Cheyenne Mountain Entertainment. Po raz pierwszy o tej grze reprezentującej gatunek MMORPG, pisaliśmy na początku lutego. Teraz wiemy o niej nieco więcej, i czym prędzej tą wiedzą się z Wami dzielimy.

Po pierwsze Stargate Worlds znajduje się jeszcze w fazie preprodukcji, w związku z czym gra nie uzyskała ostatecznego kształtu. Na proces ten, według słów Josepha Ybarra, wiceprezesa do spraw developingu, duży wpływ mają mieć gracze, którzy zostaną zaproszeni do zgłaszania swoich pomysłów i uwag na specjalnej stronie poświęconej grze. Jej otwarcie nastąpić ma 1 marca. Co do samej rozgrywki, to oczywiście jej clou stanowić będą podróże pomiędzy światami oraz ich eksploracja. W grze pojawią się Obcy znani z serialu telewizyjnego jak również nowe rasy i wrogowie stworzeni specjalnie na potrzeby Stargate Worlds.

W trakcie rozgrywki oczywiście nie może zabraknąć walki, ale nie będzie ona głównym zajęciem. Gracze będą mogli realizować się również w inny sposób - czeka nas wydobywanie surowców czy konstruowanie różnorodnych urządzeń i gadżetów, m.in. osłon. Planowane jest także wprowadzenie rzemieślnictwa oraz handlu, a nawet szmuglowania towarów z planety na planetę. System walk oparty będzie na znanych ze Stargate SG-1 czteroosobowych oddziałach i, jak stwierdził pan Ybarra, będą one dość brutalne. Nacisk w tych zmaganiach zostanie położony na umiejętności skradania się i ukrywania.

Po części prezentacyjnej przyszła pora na pytania od redaktorów serwisów branżowych. Niestety, przedstawiciele Cheyenne Mountain Entertainment uchylili się od odpowiedzi na pytanie, jaki silnik będzie napędzać Stargate Worlds, mówiąc jedynie, iż stosowne oświadczenie zostanie wydane niedługo. Dowiedzieć się można za to było, iż gra powstaje przy czynnej współpracy z grupą tworzącą serial telewizyjny SG-1. W rozważaniach pojawiła się nawet koncepcja powiązania wydarzeń ze świata gry i serialu telewizyjnego. Gdyby doczekała się ona realizacji, oglądane w telewizji wydarzenia dostępne byłyby niedługo w Stargate Worlds dzięki odpowiednim uaktualnieniom gry.

W dalszej części rozmowy wypłynęły informacje o turowym charakterze rozgrywanych walk, obecności pewnej, niesprecyzowanej jeszcze formy PvP oraz punktów, w których gracze rozpoczną rozgrywkę (nie będzie to główna baza znana z serialu). Rozważane jest także wprowadzenie do rozgrywki możliwości prowadzenia pojazdów naziemnych. Nie poznaliśmy niestety odpowiedzi na najbardziej dręczącą nas kwestię - kiedy gra się ukaże? W tej kwestii twórcy Stargate World również nabrali wody w usta, jednak pewną wskazówką może być brak wydawcy oraz to, iż gra nie pojawi się na tegorocznych targach E3 (a nie wiadomo, czy będzie na nich obecna w przyszłym). Czyli co najmniej jeszcze rok czekania.