Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lipca 2008, 16:16

autor: Elrond

Pierwszy dzień Comic-Con pod znakiem Maxa Payne'a

Pierwszego dnia odbywającego się w San Diego konwentu Comic-Con, zwiedzającym zaprezentowano m.in. rozszerzoną wersję znanego już zwiastuna filmu opartego na doskonale znanych graczom produkcjach z policjantem Maxem Paynem w roli głównej. Następnie odbyła się dyskusja panelowa, podczas której na pytania odpowiadał reżyser filmu John Moore, jak również odtwórca roli Maxa, Mark Wahlberg.

Pierwszego dnia odbywającego się w San Diego konwentu Comic-Con, zwiedzającym zaprezentowano m.in. rozszerzoną wersję znanego już zwiastuna filmu opartego na doskonale znanych graczom produkcjach z policjantem Maxem Paynem w roli głównej. Następnie odbyła się dyskusja panelowa, podczas której na pytania odpowiadał reżyser filmu John Moore, jak również odtwórca roli Maxa, Mark Wahlberg i wcielająca się w postać Mony Sax, Mila Kunis.

Według słów reżysera, filmowcy starali się jak najwierniej oddać klimat znany z gry i spowodować, aby widz sam poczuł się bohaterem oglądanego właśnie filmu. W tym celu wiele scen przedstawionych zostało z różnych ujęć, a jednocześnie przy filmowaniu wykorzystano system Phantom, pozwalający rejestrować do 1000 klatek na sekundę, co znakomicie wpasowuje się w znany z gry "bullet-time". Fani gry powinni być zadowoleni - film pełen jest strzelanin oraz scen bardzo podobnych do tych znanych z komputerowej wersji Maxa Payna - pojawią się również sekwencje "senne" czy narkotyczne wizje głównego bohatera. Niestety, według słów osób obecnych na pokazie, o ile film powinien zainteresować graczy, o tyle widzowie niezaznajomieni wcześniej z grą, mogą poczuć się nim nieco zawiedzeni.

No ale to akurat nie nasz problem - my grę znamy więc i film trzeba zobaczyć :)