Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2009, 07:43

autor: Elrond

Pierwsze screeny z The Pitt, kolejnego dodatku do Fallouta 3

Pierwszy dodatek do Fallouta 3, Operation Anchorage, rozgrywający się nomen omen w mroźnych klimatach, został przyjęty przez graczy więcej niż chłodno. Trudno się jednak dziwić takiemu odbiorowi – robienie z kultowego RPGa gry akcji raczej nie mogło skończyć się dobrze. Miejmy więc nadzieję, iż przy okazji kolejnych dodatków firma Bethesda Softworks zastanowi się dwa razy, zanim odda je w ręce graczy.

Pierwszy dodatek do Fallouta 3, Operation Anchorage, rozgrywający się nomen omen w mroźnych klimatach, został przyjęty przez graczy więcej niż chłodno. Trudno się jednak dziwić takiemu odbiorowi – robienie z kultowego RPGa gry akcji raczej nie mogło skończyć się dobrze. Miejmy więc nadzieję, iż przy okazji kolejnych dodatków firma Bethesda Softworks zastanowi się dwa razy, zanim odda je w ręce graczy. Tymczasem w sieci pojawiły się screeny z kolejnego dodatku do tej postapokaliptycznej gry – The Pitt.

Pierwsze screeny z The Pitt, kolejnego dodatku do Fallouta 3 - ilustracja #1

Tak jak już pisaliśmy, akcja The Pitt przeniesie nas w okolice Pittsburgha w Pensylwanii, a raczej tego, co z niego zostało (jeden ze screenów wyjaśnia nazwę dodatku). Trafimy tam w sam środek konfliktu pomiędzy niewolnikami, a ich właścicielami – rozgrywka rozpocznie się odsłuchaniem rozpaczliwego komunikatu radiowego i spotkaniem z jego nadawcą – niewolnikiem imieniem Wernher. Okazuje się, iż przywódca Raiderów okupujących The Pitt prawdopodobnie stworzył lek na mutację i Wernher prosi nas o sprawdzenie tych pogłosek oraz, jeśli okażą się prawdziwe, wykradzenie lekarstwa.

Pierwsze screeny z The Pitt, kolejnego dodatku do Fallouta 3 - ilustracja #2

Dalszy rozwój fabuły zależy już od gracza i podejmowanych przez niego decyzji, które nie zawsze dadzą się jasno podzielić na moralnie złe czy dobre. Styl, w jakim rozpoczniemy rozwój wypadków, to również nasz wybór – możemy próbować załatwić wszystko siłowo bądź też przebrać się za niewolnika i w ten sposób oszukać Raiderów. Możemy również przyłączyć się do bandytów i bezpardonowo ukarać niewolników.

Pierwsze screeny z The Pitt, kolejnego dodatku do Fallouta 3 - ilustracja #3

The Pitt oprócz nowego obszaru do eksploracji oferować ma także nowości w temacie broni (m.in. wspomniany już wcześniej AutoAxe widoczny na jednym ze screenów) oraz sporą ilość pobocznych zadań do wykonania, jak również dodatkowe perki i osiągnięcia. Dodatek powinien pojawić się w marcu, w wersjach na PeCety oraz Xboxa 360.