Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2008, 14:10

Pheonix Wright pojawi się na PC

Jeden z przygodowych hitów przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance zawita wkrótce na ekrany pecetowych monitorów. Mowa tutaj o sądowo-prawniczej serii Ace Attorney (Gyakuten Saiban), którą Capcom zamierza sprzedawać posiadaczom komputerów w odcinkach przez Internet.

Jeden z przygodowych hitów przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance zawita wkrótce na ekrany pecetowych monitorów. Mowa tutaj o sądowo-prawniczej serii Ace Attorney (Gyakuten Saiban), którą Capcom zamierza sprzedawać posiadaczom komputerów w odcinkach poprzez Internet.

Pierwsza część zatytułowana Pheonix Wright: Ace Attorney pojawi się 18 marca i będzie całkowicie darmowa. Na zaostrzenie apetytu. Kolejne odcinki będą już sprzedawane w cenie 120 jenów za każdy, czyli całość składająca się łącznie z 17 części wyniesie 1920 jenów, co daje nam około 45 złotych.

Pheonix Wright pojawi się na PC - ilustracja #1

Druga część Gyakuten Saiban dostępna do ściągnięcia będzie od 15 kwietnia, trzecia od 13 maja. Każda z nich zostanie podzielona na ponad dwadzieścia fragmentów i tak jak w przypadku jedynki, pierwsze części będą darmowe.

W chwili obecnej Capcom nie planuje wyjścia z tą inicjatywą poza Japonię, jednakże możemy przypuszczać, że powyższa próba ma za zadanie jedynie wybadać sytuację na rynku. Pojawienie się tak dobrej serii gier w usłudze Steam czy nawet Xbox Live Marketplace i PSN z pewnością byłoby dużym wydarzeniem. Miejmy więc nadzieję, że Ace Attorney wyjdzie na PC w jakimś zrozumiałym języku, bo to naprawdę duża porcja znakomitej zabawy.

Seria wydawana jest również od 2005 roku na Nintendo DS, gdzie cały czas święci duże triumfy.