Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2008, 14:10

Pheonix Wright pojawi się na PC

Jeden z przygodowych hitów przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance zawita wkrótce na ekrany pecetowych monitorów. Mowa tutaj o sądowo-prawniczej serii Ace Attorney (Gyakuten Saiban), którą Capcom zamierza sprzedawać posiadaczom komputerów w odcinkach przez Internet.

Jeden z przygodowych hitów przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance zawita wkrótce na ekrany pecetowych monitorów. Mowa tutaj o sądowo-prawniczej serii Ace Attorney (Gyakuten Saiban), którą Capcom zamierza sprzedawać posiadaczom komputerów w odcinkach poprzez Internet.

Pierwsza część zatytułowana Pheonix Wright: Ace Attorney pojawi się 18 marca i będzie całkowicie darmowa. Na zaostrzenie apetytu. Kolejne odcinki będą już sprzedawane w cenie 120 jenów za każdy, czyli całość składająca się łącznie z 17 części wyniesie 1920 jenów, co daje nam około 45 złotych.

Pheonix Wright pojawi się na PC - ilustracja #1

Druga część Gyakuten Saiban dostępna do ściągnięcia będzie od 15 kwietnia, trzecia od 13 maja. Każda z nich zostanie podzielona na ponad dwadzieścia fragmentów i tak jak w przypadku jedynki, pierwsze części będą darmowe.

W chwili obecnej Capcom nie planuje wyjścia z tą inicjatywą poza Japonię, jednakże możemy przypuszczać, że powyższa próba ma za zadanie jedynie wybadać sytuację na rynku. Pojawienie się tak dobrej serii gier w usłudze Steam czy nawet Xbox Live Marketplace i PSN z pewnością byłoby dużym wydarzeniem. Miejmy więc nadzieję, że Ace Attorney wyjdzie na PC w jakimś zrozumiałym języku, bo to naprawdę duża porcja znakomitej zabawy.

Seria wydawana jest również od 2005 roku na Nintendo DS, gdzie cały czas święci duże triumfy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.