Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2009, 12:22

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Patch do Empire: Total War już w poniedziałek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Creative Assembly przygotowało kolejny darmowy zestaw poprawek do Empire: Total War. Najnowsza, bardzo obszerna łatka będzie miała swoją premierę w poniedziałek i zostanie udostępniona w serwisie Steam.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Creative Assembly przygotowało kolejny darmowy zestaw poprawek do Empire: Total War. Najnowsza, bardzo obszerna łatka będzie miała swoją premierę w poniedziałek i zostanie udostępniona w serwisie Steam.

Patch do Empire: Total War już w poniedziałek - ilustracja #1

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadzi łatka oznaczona numerem 1.3.0, będzie dodanie do gry czternastu nowych jednostek. O tym, że twórcy Empire: Total War planują wprowadzić nowe wojska, donosiliśmy Wam już pod koniec maja. Wtedy nieznana była jednak data premiery patcha, ponadto zanosiło się na to, że otrzymamy wraz z nim tylko 11 nowych rodzajów armii. Jak widać, programistom Creative Assembly w ciągu dwóch tygodni udało się zwiększyć ilość wprowadzanych jednostek. Wszyscy zainteresowani tym, czy również Polska otrzymała jakieś nowe wojska, mogą się jednak czuć zawiedzeni. Łatka nie wprowadza nic nowego do sił zbrojnych Rzeczpospolitej. Pełną listę zmian w armiach znajdziecie pod tym adresem.

Poza dodaniem nowych armii, łatka poprawia również znacznie działanie programu, eliminując przy tym wiele znanych do tej pory problemów. Rozwiązano między innymi kwestię odgrywanych dźwięków podczas wczytywania kolejnych etapów gry. W tej chwili operacja ta będzie trwała znacznie krócej.

Sporych zmian doczekał się również tryb kampanii. Przede wszystkim wyeliminowano błędy występujące podczas zapisywania stanu gry i przemieszczania jednostek po mapie. Poprawie uległo również zachowanie sztucznej inteligencji w niektórych sytuacjach. Przykładowo zawierane traktaty dyplomatyczne nie będą już zrywane w następnej turze, co powinno wpłynąć na ich znaczenie podczas rozgrywki. Kolejną innowacją w SI jest to, że sterowani przez komputer gracze z większą ochotą będą przystawać na propozycje zawarcia pokoju. Dzięki podkręceniu sztucznej inteligencji, skróci się również czas tur, w jakich komputer wykonuje swoje ruchy.

Kilka zmian dotknęło również dostępne w grze jednostki. Dzięki łatce 1.3.0 rozgrywka w Empire Total War powinna być bardziej zbalansowana. Wszystkie dostępne w grze jednostki będą miały ograniczoną szybkość poruszania się o 10%, zmieniono część statystyk jednostek, by jeszcze bardziej je zróżnicować od siebie. Niektóre armie otrzymają również nowe formacje, a piechota będzie dysponowała nieco większą niż dotychczas ilością amunicji. Całą listę zapowiedzianych w patchu 1.3.0 zmian znajdziecie tutaj.