Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2007, 12:11

autor: Metatron

Patch 1.3 do Silent Hunter 4 ukaże się dzięki staraniom fanów

Jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu, patch 1.3 do gry Silent Hunter 4 stanął pod znakiem zapytania. Fani pokazali jednak co potrafią i prace nad ostatecznymi poprawkami ruszyły.

Po premierze gry Silent Hunter 4 okazało się, że jest ona pełna błędów skutecznie psujących przyjemność z rozgrywki. Ubisoft próbował naprawić je za pomocą dwóch łatek, jednak to nie pomogło, a produkcja pozostała niedopracowana i niestabilna. Firma uznała, że nie wie, czy jest sens dalszego inwestowania w ten projekt. Jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu, patch 1.3 stanął pod znakiem zapytania. Fani pokazali jednak co potrafią i prace nad ostatecznymi poprawkami ruszyły.

Patch 1.3 do Silent Hunter 4 ukaże się dzięki staraniom fanów - ilustracja #1

Kiedy Ubisoft otrzymał od fanów całkiem sporą listę z wypunktowanymi błędami w grze, w odpowiedzi przyznał, że najprawdopodobniej nie podejmie się zrobienia kolejnej łatki. Wtedy miłośnicy gry działający na oficjalnym forum wspomnianej firmy zorganizowali się i rozpoczęli akcję mającą na celu przekonanie wydawcy do swoich racji.

Zaczęło się od zalewania forum postami z prośbami o wprowadzenie postulowanych poprawek. Kiedy jednak to nie dało rezultatu, przez dwa dni zadręczano Ubisoft telefonami. Koniec końców firma skapitulowała i oficjalnie zapowiedziała wydanie patcha 1.3.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ponieważ potrzeba czasu na to, by wprowadzić jak największą ilość poprawek, jednocześnie polepszając stabilność kodu.