Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2009, 12:35

autor: Hed

Otwarta beta Quake Live ruszy 24 lutego

Na oficjalnej stronie Quake Live pojawiła się informacja, że otwarte testy projektu ruszą już 24 lutego, a więc w najbliższy wtorek. Od tego dnia wszyscy chętni użytkownicy będą mogli sprawdzić jak gra się w jednego z najlepszych sieciowych FPS-ów przez przeglądarkę. Tytuł jest przeróbką wielkiego hitu id Software, czyli Quake III: Arena, wydanego jeszcze w ubiegłym wieku (rok 1999).

Na oficjalnej stronie Quake Live pojawiła się informacja, że otwarte testy projektu ruszą już 24 lutego, a więc w najbliższy wtorek. Od tego dnia wszyscy chętni użytkownicy będą mogli sprawdzić, jak gra się w jednego z najlepszych sieciowych FPS-ów przez przeglądarkę. Tytuł jest przeróbką wielkiego hitu id Software, czyli Quake III: Arena, wydanego jeszcze w ubiegłym wieku (rok 1999).

Dotychczas do zabawy dopuszczona została tylko garstka użytkowników. Możliwości nowej wersji Quake’a III wypróbowaliśmy już jakiś czas temu, o czym możecie przekonać się w artykule i materiale filmowym. Wraz z przejściem projektu w kolejną, otwartą fazę zresetowane zostaną wszystkie statystyki graczy, a sama strona będzie nieaktywna przez 36 godzin. Autorzy zapowiadają również usunięcie kont nieaktywnych graczy, czyli takich, którzy nie logowali się w ciągu ostatnich 28 dni.

Otwarta beta Quake Live ruszy 24 lutego - ilustracja #1

Cały projekt polega na prostym założeniu – udostępnia możliwość zagrania w świetną sieciową strzelankę z praktycznie każdego miejsca na świecie. Potrzeba tylko odpowiednio mocnego komputera, Internetu oraz oczywiście przeglądarki. Z jej poziomu możemy ustawić opcje graficzne i bezpośrednio ściągać potrzebne pliki. Na razie produkt obsługuje przede wszystkim Internet Explorera i Firefoxa, jednak według zapowiedzi możemy spodziewać się wsparcia również dla innych aplikacji.

Projekt został opracowany przez firmę id Software, znaną ze stworzenia świetnych silników graficznych i wielu ponadczasowych hitów. Quake Live jest swoistą próbą zagospodarowania możliwości współczesnych komputerów i eksperymentem marketingowym. Tytuł będzie absolutnie darmowy, lecz w zamian na każdym z poziomów zobaczymy reklamy w postaci bilbordów i plakatów. Prowadzenie krwistych potyczek na tle reklam nowego proszku do prania na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Quake Live

Quake Live