Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2009, 12:35

autor: Hed

Otwarta beta Quake Live ruszy 24 lutego

Na oficjalnej stronie Quake Live pojawiła się informacja, że otwarte testy projektu ruszą już 24 lutego, a więc w najbliższy wtorek. Od tego dnia wszyscy chętni użytkownicy będą mogli sprawdzić jak gra się w jednego z najlepszych sieciowych FPS-ów przez przeglądarkę. Tytuł jest przeróbką wielkiego hitu id Software, czyli Quake III: Arena, wydanego jeszcze w ubiegłym wieku (rok 1999).

Na oficjalnej stronie Quake Live pojawiła się informacja, że otwarte testy projektu ruszą już 24 lutego, a więc w najbliższy wtorek. Od tego dnia wszyscy chętni użytkownicy będą mogli sprawdzić, jak gra się w jednego z najlepszych sieciowych FPS-ów przez przeglądarkę. Tytuł jest przeróbką wielkiego hitu id Software, czyli Quake III: Arena, wydanego jeszcze w ubiegłym wieku (rok 1999).

Dotychczas do zabawy dopuszczona została tylko garstka użytkowników. Możliwości nowej wersji Quake’a III wypróbowaliśmy już jakiś czas temu, o czym możecie przekonać się w artykule i materiale filmowym. Wraz z przejściem projektu w kolejną, otwartą fazę zresetowane zostaną wszystkie statystyki graczy, a sama strona będzie nieaktywna przez 36 godzin. Autorzy zapowiadają również usunięcie kont nieaktywnych graczy, czyli takich, którzy nie logowali się w ciągu ostatnich 28 dni.

Otwarta beta Quake Live ruszy 24 lutego - ilustracja #1

Cały projekt polega na prostym założeniu – udostępnia możliwość zagrania w świetną sieciową strzelankę z praktycznie każdego miejsca na świecie. Potrzeba tylko odpowiednio mocnego komputera, Internetu oraz oczywiście przeglądarki. Z jej poziomu możemy ustawić opcje graficzne i bezpośrednio ściągać potrzebne pliki. Na razie produkt obsługuje przede wszystkim Internet Explorera i Firefoxa, jednak według zapowiedzi możemy spodziewać się wsparcia również dla innych aplikacji.

Projekt został opracowany przez firmę id Software, znaną ze stworzenia świetnych silników graficznych i wielu ponadczasowych hitów. Quake Live jest swoistą próbą zagospodarowania możliwości współczesnych komputerów i eksperymentem marketingowym. Tytuł będzie absolutnie darmowy, lecz w zamian na każdym z poziomów zobaczymy reklamy w postaci bilbordów i plakatów. Prowadzenie krwistych potyczek na tle reklam nowego proszku do prania na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.