Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2009, 11:30

autor: Jiker

Nowy model Xboksa 360 z wbudowanym Project Natal?

Czy w 2010 roku na rynek wprowadzony zostanie nowy model konsoli Xbox 360? Taką właśnie sugestią podzielił się z dziennikarzami Steve Balmer, prezes koncernu Microsoft. Innego zdania jest jednak Aaron Greenberg, dyrektor Microsoftu zarządzający marką Xbox 360.

Czy w 2010 roku na rynek wprowadzony zostanie nowy model konsoli Xbox 360? Taką właśnie sugestią podzielił się z dziennikarzami Steve Balmer, prezes koncernu Microsoft. W trakcie prezentacji przeprowadzonej w ramach Executive's Club of Chicago oznajmił on, że w przyszłym roku do sprzedaży będzie mógł trafić model wyposażony w integralną wersję Project Natal – nowoczesne podejście do kwestii kontroli, wykorzystujące system kamer na podczerwień oraz mikrofonów. Innego zdania jest jednak Aaron Greenberg, dyrektor Microsoftu zarządzający marką Xbox 360.

Nowy model Xboksa 360 z wbudowanym Project Natal?  - ilustracja #1

Project Natal

Z informacji pozyskanych od Greenberga przez serwis Kotaku wynika, że nowej konsoli nie będzie. „W tej chwili nie mamy w planach wprowadzenia na rynek nowej konsoli. Jestem przekonany, że Steve Balmer miał na myśli tylko i wyłącznie Project Natal ” - powiedział dyrektor. Według Greenberga Microsoft osiągnął dopiero połowę cyklu najnowszej generacji konsol. Firma jest zadowolona z sytuacji Xboksa 360 i nie zamierza jej zmieniać. Pragnie jedynie pokazać potencjalnym nabywcom 360-tki nową kategorię gamingu, jaką ma szansę stworzyć wspomniany już Project Natal. Urządzenie to ma być obsługiwane przez wszystkie wersje 360-tki będące w posiadaniu graczy na całym świecie.

Greenberg zapytany jednakże przez dziennikarzy Kotaku o możliwość wprowadzenia do sklepów wersji Xboksa 360 wyposażonej w Project Natal odparł: „Tak, rozważaliśmy tego typu rozwiązanie, lecz nigdy nie sugerowaliśmy, że idea ta może zostać wprowadzona w życie ”. Zabawne w całej sytuacji jest to, że Balmer właśnie coś takiego zrobił. Nie dość, że wspomniał on o wypuszczeniu na rynek Xboksa 360 wyposażonego w Natal, to jeszcze określił datę, wskazując, że do premiery takowego modelu konsoli mogłoby dojść w 2010 roku.

Greenberg pozostaje jednak przy swoim, twierdząc, że Microsoft wraz z Project Natal nie chce dokonać czegoś ponad zmianę pewnych reguł. Dyrektor porównał całą tę sprawę z udostępnieniem graczom systemu New Xbox Experience, który zastąpił klasyczny Xbox Live, rozbudowując go o szereg rozmaitych funkcji, zmieniając jego wygląd oraz uzupełniając m.in. o awatary. Potencjalnie rozstrzygnięta sprawa wydaje się więc mieć tak naprawdę drugie dno. Czy faktycznie dokopanie się do niego sprowokuje konieczność ujawnienia ewentualnego nowego modelu Xboksa 360? A może obaj panowie mówią dokładnie o tym samym – zestawie Xboksa 360 z zewnętrznym, aczkolwiek dołączonym do konsoli Project Natal? Liczymy na to, że ostateczne rozwiązanie zostanie ujawnione już niedługo.