Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 kwietnia 2006

Premiera Dark and Light przesunięta

Elrond, 26 kwietnia 2006, 15:43

Dość długo nie zamieszczaliśmy na łamach naszego serwisu wieści ze świata Dark and Light, a teraz, kiedy wreszcie możemy coś na temat tej gry napisać, nie mamy dobrych wiadomości. Premiera Dark and Light zostaje bowiem przesunięta na 30 maja, natomiast Pionierzy, czyli osobnicy, którzy wzięli udział w programie Settlers of Ganareth, będą mogli zagrać w nią 2 dni wcześniej.

Z usługi Nintendo WiFi Connection korzysta ponad 260.000 użytkowników dziennie

Elrond, 26 kwietnia 2006, 15:02

Na łamach serwisu Revogaming.net pojawił się dość ciekawy artykuł, traktujący o uruchomionej w listopadzie zeszłego roku usłudze Nintendo WiFi Connection. Okazuje się, iż darmowy dostęp do rozgrywek wieloosobowych w całkiem sporą już bibliotekę gier dedykowanych konsoli DualScreen, w niecałe 4 miesiące przyciągnął ponad milion unikalnych użytkowników.

Rzecz o tym, jak główny bohater nowej polskiej gry akcji przeszedł metamorfozę
Rzecz o tym, jak główny bohater nowej polskiej gry akcji przeszedł metamorfozę

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 14:23

Gdy pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o przechrzczeniu nowej gry polskiej firmy Metropolis Software z Diabolique: License to Sin na Infernal, powiadomiliśmy również o wprowadzeniu przez developerów pewnych zmian w konstrukcji zabawy. Dziś, wraz z wypłynięciem na internetowe fale świeżych screenshotów, przekonaliśmy się, iż twórcy postanowili także zmodyfikować coś jeszcze.

Tekken 6 na pewno na platformie PS3

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 13:44

Żadna konsola z rodziny PlayStation nie może obejść się bez co najmniej jednej gry z serii Tekken. Nawet kieszonkowa platforma PSP ma uruchamiać wkrótce pozycję, zatytułowaną Tekken: Dark Resurrection. Również system PlayStation 3 musi zatem doczekać się produktu, należącego do wspomnianego cyklu – spekuluje się o tym od blisko roku. Jednak dziś dowiedzieliśmy się, że „szóstka” na pewno powstanie.

Twórca Killer 7 pracuje nad nową grą na konsolę PlayStation 3

Jiker, 26 kwietnia 2006, 13:02

Główny twórca oryginalnej i niedocenionej przez krytyków gry Killer 7, Suda Goichi oświadczył, że pracuje aktualnie nad grą, której platformą docelową będzie nowa konsola Sony, czyli PlayStation 3.

Rozszerzenie do Toontown Online już dostępne
Rozszerzenie do Toontown Online już dostępne

Krooliq, 26 kwietnia 2006, 12:22

Firma Walt Disney Internet Group poinformowała, że rozszerzenie do gry Toontown Online, czyli pierwszej, i dotychczas jedynej, produkcji z gatunku MMO skierowanej do dzieci i przeznaczonej do rozgrywek rodzinnych, ujrzało właśnie światło dzienne.

Małpki opanowały Internet - Super Monkey Ball Adventure w sieci

Jiker, 26 kwietnia 2006, 12:16

Super Monkey Ball Adventure to kolejne wcielenie nieśmiertelnej serii gier logicznych, w których głównym zadaniem gracza jest doprowadzenie jednej z zamkniętych w szklanej kuli małpek do końca danej lokacji. Od wczoraj wszyscy miłośnicy serii, oczekujący premiery najnowszej edycji mogą odwiedzać jej oficjalną stronę internetową.

Co przyniesie kolejny patch do Battlefield 2?

Elrond, 26 kwietnia 2006, 12:16

W siedzibie firmy DICE trwają gorączkowe prace przy przygotowywaniu patcha w wersji 1.3 przeznaczonego dla niezwykle popularnego FPS, Battlefield 2. I choć data wydania łatki nie została jeszcze ustalona, przedstawiciele wydawcy gry, Electronic Arts, postanowili zapoznać graczy przynajmniej z częścią poprawek i ulepszeń, które wprowadzi ona do rozgrywki.

The DinoHunters od Kuma Reality Games
The DinoHunters od Kuma Reality Games

Elrond, 26 kwietnia 2006, 11:51

Mniej więcej miesiąc temu, twórcy Kuma War, Kuma Reality Games poinformowali o nabyciu od Valve Software praw do wykorzystania silnika Source w swoich kolejnych projektach. I właśnie przyszedł czas na zaprezentowanie growemu światu pierwszego dziecka wspomnianej umowy. To The DinoHunters, darmowy, sieciowy shooter pierwszoosobowy, przedstawiony z przymrużeniem oka.

Zapowiedziano czwartą odsłonę serii ATV Offroad Fury
Zapowiedziano czwartą odsłonę serii ATV Offroad Fury

Jiker, 26 kwietnia 2006, 11:23

Koncern Sony zdecydował się ujawnić pierwsze informacje o czwartej części gry sportowo-wyścigowej ATV Offroad Fury. Zasiądziemy w niej za sterami motocykli klasy motocross, pojazdów typu buggie, a także pewnego rodzaju ciężarówek (zwanych Trophy Trucks). Powrócą również czterokołowce (ATV), bez których nie mogłaby się obejść żadna edycja serii.

Wielkie roboty zaatakują konsolę Xbox 360

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 10:10

Już przy okazji ubiegłorocznego ujawnienia terminów debiutu konsoli Xbox 360 w poszczególnych zakątkach globu ziemskiego mówiło się o tym, że owej platformie korporacji Microsoft zadedykowana będzie nowa gra, osadzona w uniwersum, znanym z filmów animowanych spod znaku Gundam. Teraz wreszcie zdecydowano się na zaprezentowanie pierwszych dokładnych informacji na niniejszy temat.

Samurai Warriors 2 nie będzie domeną PS2

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 09:32

O ile popularna seria Dynasty Warriors łączy strategię i bijatykę w kontekście historii Chin, to zapoczątkowany przed dwoma laty cykl Samurai Warriors czyni to samo w realiach japońskich. Jak na razie korporacja Koei wydała trzy gry spod tego ostatniego znaku i teraz szykuje się do wprowadzenia na rynek czwartej. Właśnie postanowiono rozszerzyć listę docelowych platform sprzętowych.

Spore dopiero w lutym 2007 roku?
Spore dopiero w lutym 2007 roku?

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 09:31

Choć publikowane przez amerykańskie sklepy internetowe daty premier programów rozrywkowych nie zawsze są stuprocentowo dokładne, to dają pewien pogląd, kiedy możemy spodziewać się danej gry na rynku. Od czasu do czasu warto więc sprawdzić, jak aktualnie przedstawia się sytuacja z niektórymi, wartymi uwagi tytułami.

Połączenie brutalnej gry akcji i meczów piłki nożnej w Soccer Fury
Połączenie brutalnej gry akcji i meczów piłki nożnej w Soccer Fury

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 08:36

Europejski oddział koncernu NCSoft, zapowiedział wczoraj powstanie nowego programu przeznaczonego do potyczek sieciowych. Mowa tu o grze Soccer Fury, zrealizowanej przez hiszpańskie studio Digital Legends Entertainment. Próbuje ona połączyć uliczną piłkę nożną z brutalną akcją, w której równie istotne co strzelanie bramek, jest okładanie przeciwników przy pomocy licznych uderzeń i kopniaków.

Bohater gry Stoked Rider featuring Tommy Brunner nie żyje
Bohater gry Stoked Rider featuring Tommy Brunner nie żyje

eJay, 26 kwietnia 2006, 08:00

Jak głosi oficjalna strona gry Stoked Rider, firmujący ją snowboardzista Tommy Brunner umarł 21 kwietnia na skutek obrażeń odniesionych podczas groźnego upadku na jednym ze stoków. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Kanadzie, gdzie Tommy przygotowywał materiał promujący wyżej wspomniany tytuł. Wieść o jego odejściu doszła do nas dopiero kilka dni później.

Nadpływa Ship Simulator 2006

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 07:55

Mieliśmy już do czynienia z szeregiem rozmaitych symulatorów ze stajni Microsoft, czyli z Train Simulator i Space Simulator oraz licznymi pozycjami z serii Flight Simulator. Tropem ludzi Billa Gatesa postanowili podążyć pracownicy holenderskiej firmy VSTEP, którzy przygotowują teraz dla korporacji wydawniczej Lighthouse Interactive grę o nazwie Ship Simulator 2006.

Dwa dni do premiery pierwszego rozszerzenia Black & White 2
Dwa dni do premiery pierwszego rozszerzenia Black & White 2

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 07:31

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts oraz firmy Lionhead Studios poinformowali wczoraj, że rozpoczęli już dystrybucję Wojen Bogów - pierwszego dodatku do gry Black & White 2.

Christopher Lee w sequelu God of War
Christopher Lee w sequelu God of War

eLKaeR, 26 kwietnia 2006, 07:07

Brytyjczyka nazwiskiem Christopher Lee widzieliśmy ostatnio w roli prymasa Stefana Wyszyńskiego w filmie Pope John Paul II (Jan Paweł II). Aktor ów użyczał swojego głosu również bohaterom gier – m.in. Kingdom Hearts II, GoldenEye: Rogue Agent i EverQuest II. Wkrótce tak, jak wspomniany Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, przemówi kolejna postać ze świata elektronicznej rozrywki.

Top 10 gier w US (PC) (26/04/06)

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 07:00

Przedstawiamy czternaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 9 do 15 kwietnia.

Znamy datę premiery Glory of the Roman Empire
Znamy datę premiery Glory of the Roman Empire

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 06:57

Dystrybutor anglojęzycznej wersji gry Glory of the Roman Empire – firma Ascaron – opublikował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ujawniona została data premiery gry Glory of the Roman Empire.

The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation 3 i PSP?
The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation 3 i PSP?

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2006, 06:55

Czy gra The Elder Scrolls IV: Oblivion doczeka się konwersji na inne platformy sprzętowe? Z takim oto pytaniem zwrócono się do Pete’a Hinesa z firmy Bethesda Softworks LLC, który nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył krążącym od wczoraj plotkom.