Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 kwietnia 2006

Oficjalna zapowiedź Gran Turismo 4 Online już za miesiąc?
Oficjalna zapowiedź Gran Turismo 4 Online już za miesiąc?

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 15:18

W najnowszym numerze amerykańskiego czasopisma o nazwie PlayStation Magazine pojawiła się interesująca informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów cyklu Gran Turismo. Otóż, według redaktorów periodyku już za miesiąc koncern Sony Computer Entertainment zaprezentuje nową wersję czwartej odsłony serii, która ukaże się pod wiele mówiącym tytułem Gran Turismo 4 Online.

Być może namalujemy graffiti Revo-pilotem

Łosiu, 3 kwietnia 2006, 15:17

Praktycznie pierwsza gra pokazująca subkulturę grafficiarzy, pt Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, ukazała się na zachodzie w lutym tego roku na trzy platformy PC, PS2 i Xbox, zbierając przyzwoite oceny na poziomie 70-73%. Najnowszy wywiad z jej pomysłodawcą, pozwala przypuszczać, iż tytuł ten ukaże się także na Nintendo Revolution.

Nowe obrazki z World of WarCraft: The Burning Crusade (03/04/06)
Nowe obrazki z World of WarCraft: The Burning Crusade (03/04/06)

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 15:02

Firma Blizzard Entertainment po raz kolejny przypomniała, że trwają intensywne prace nad pierwszym dodatkiem do najpopularniejszej aktualnie gry MMORPG – World of WarCraft. The Burning Crusade, bo tak nazywa się owo rozszerzenie, możemy podziwiać na pięciu nowych obrazkach.

Neverwinter Nights 2 dopiero pod koniec września?

Łukasz Malik, 3 kwietnia 2006, 14:42

Strona włoskiego oddziału korporacji Atari po raz kolejny przynosi nam ciekawe wieści (to właśnie tu wyszperaliśmy informację o pecetowym Test Drive: Unlimited). Tym razem, na stronie pojawiła się szczegółowa data wydania Neverwinter Nights 2.

Spend the Night nie ujrzy światła dziennego

Elrond, 3 kwietnia 2006, 14:40

O erotycznej grze z gatunku MMO, Spend the Night, pisaliśmy już kilkakrotnie (m.in. tu Pierwsze screeny z erotycznej gry MMO). Muszę jednak zmartwić graczy którzy zacierają ręce/ślinią się (niepotrzebne skreślić) w oczekiwaniu na nią. Developerzy skupieni w studio Republik Games poinformowali bowiem, iż nie uzyskali odpowiednich funduszy na tworzenie gry.

Druga szansa Xboxa 360 w Japonii

Elrond, 3 kwietnia 2006, 13:10

Według raportów, które opierają się na źródłach zbliżonych do japońskich sprzedawców sprzętu, Xbox 360 dostanie drugą szansę na zrobienie dobrego, "pierwszego" wrażenia na tamtejszych odbiorcach. Ponowny start konsoli Microsoftu w Kraju Kwitnącej Wiśni miałby odbyć się już w czerwcu, a oficjalna informacja na ten temat ma pojawić się w przyszłym tygodniu.

Nie będzie masakry w biurze...

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 12:46

Brytyjska firma Alten8, trudniąca się wydawaniem gier przeznaczonych na telefony komórkowe, zrezygnowała z opublikowania programu o nazwie Office Massacre. Produkt, który miał ukazać się na rynku w kwietniu, jeszcze przed premierą wywołał tak duże kontrowersje, że zdecydowano się go wycofać z oferty wydawniczej.

Heavy Duty nieco później

Elrond, 3 kwietnia 2006, 12:40

Na stronie gry Heavy Duty widnieje informacja, która prawdopodobnie zasmuci graczy oczekujących na jej pojawienie się na rynku. Przewidywana data wydania wskazuje teraz ostatni kwartał tego roku, co może oznaczać, iż ukaże się ona dopiero na Gwiazdkę.

Zapowiedziano The Chronicles of the Three Kingdoms
Zapowiedziano The Chronicles of the Three Kingdoms

Elrond, 3 kwietnia 2006, 11:12

Fani strategii czasu rzeczywistego, którzy pragną wraz ze swoimi wojskami przenieść się w okolice Muru Chińskiego, będą mieli okazję spełnić swoje marzenia dzięki grze The Chronicles of the Three Kingdoms. Jej akcja, oparta na historycznej, chińskiej sadze The Three Kingdoms, przeniesie nas do roku 189, gdzie wcielimy się w postać generała Liu Bei.

Bethesda rozwiązuje problemy z błędami w Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Bethesda rozwiązuje problemy z błędami w Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 10:44

O tym, że ewentualne łaty do gry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth stoją pod dużym znakiem zapytania, zwróciłem już uwagę w opublikowanej przed kilkoma dniami recenzji. Wszystko wskazuje na to, że czarny scenariusz się sprawdza, o czym najlepiej świadczy wiadomość od Roberta Gray’a z firmy Bethesda Softworks, opublikowana na oficjalnym forum programu.

Top 10 gier w US (PC) (03/04/06)

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 10:02

Przedstawiamy dziesiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 12 do 18 marca.

Strategic Command 2: Blitzkrieg w
Strategic Command 2: Blitzkrieg w "złocie"

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 09:35

Produkcja gry strategicznej o nazwie Strategic Command 2: Blitzkrieg została zakończona, o czym poinformowała w piątek firma Battlefront.com. Program osiągnął już „złoty” status, a to oznacza, że trafił on do tłoczni i już wkrótce zadebiutuje w sklepach.

Co słychać w ekipie Sega-AM2?

eLKaeR, 3 kwietnia 2006, 09:23

Zręcznościowe automaty wrzutowe są nadal jedną z platform, dla których korporacja Sega przygotowuje nowe gry. Już niebawem do salonów trafi Virtua Fighter 5 – bijatyka, tworzona przez słynny zespół Sega-AM2. Redakcja serwisu 1UP.com przeprowadziła wywiad z człowiekiem, dokładnie znającym plany na przyszłość tej ostatniej ekipy.

Losy gry Shadowbane wciąż niejasne
Losy gry Shadowbane wciąż niejasne

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 08:51

W ubiegłą środę informowaliśmy Was o rychłym zamknięciu firmy Wolfpack Studios, stawiającym pod znakiem zapytania przyszłość gry MMORPG o nazwie Shadowbane. Było pewne, że konkretne decyzje zapaść muszą w siedzibie koncernu Ubisoft. Niestety, mimo opublikowanego przedwczoraj oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, kwestia dalszej egzystencji programu pozostaje niepewna.

Ensemble Studios banuje nieuczciwych graczy w Age of Empires III
Ensemble Studios banuje nieuczciwych graczy w Age of Empires III

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 08:20

Problem oszustw w rozgrywkach sieciowych nie jest nowy. Prym w eliminowaniu nieuczciwych graczy od lat wiedzie firma Blizzard Entertainment, która już od czasów pierwszego Diablo ma ciągłe kłopoty z użytkownikami próbującymi w nielegalny sposób manipulować programami. Ostatnio z problemem tzw. „cheaterów” postanowili zrobić coś panowie z Ensemble Studios. Mowa tu oczywiście o Age of Empires III.

Emergency 4 „ozłocone”
Emergency 4 „ozłocone”

Vercetti, 3 kwietnia 2006, 08:15

Take 2 podało do wiadomości, że ekipa Sixteen Tons Entertainment, która od lat zajmuje się tworzeniem serii, traktującej o dzielnych pracownikach służb ratunkowych, ukończyła właśnie prace nad czwartą odsłoną cyklu Emergency. Gra osiągnęła status „gold”, co już wkrótce zaowocuje pojawieniem się produktu na sklepowych półkach.