Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 kwietnia 2006

Poradnik: Tomb Raider: Legend

Redakcja GRYOnline.pl, 25 kwietnia 2006, 19:20

Poradnik do gry „Tomb Raider: Legend” zawiera opis przejścia przygotowanej przez producentów kampanii single player, na którą składa się kilkanaście rozbudowanych etapów, nie pominięto również licznych sekretów i zagadek logicznych.

Drgnęło w temacie Brothers in Arms

Elrond, 25 kwietnia 2006, 15:59

Fani serii Brothers in Arms z pewnością pamiętają wiadomość dotyczącą tajemniczej witryny znajdującej się pod tym adresem. Dzisiaj sprawa znalazła swoje rozwiązanie, chociaż może nie do końca.

Brytyjski oddział Sony pracuje nad kluczowymi usługami PlayStation 3

Elrond, 25 kwietnia 2006, 15:49

Kluczowe elementy technologii, które znajdą zastosowanie w PS3, m.in. PlayStation Network Platform oraz oprogramowanie umożliwiające wsteczną kompatybilność konsoli, tworzone są przez inżynierów z brytyjskiego oddziału Sony. Informację taką uzyskali redaktorzy serwisu GamesIndustry.biz od przedstawicieli Sony Computer Entertainment Europe.

Masa dobrych wiadomości dla przyszłych posiadaczy PS3

Elrond, 25 kwietnia 2006, 14:41

Na premierę konsoli Sony, PlayStation 3, przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, jednak już teraz, z pewną taką nieśmiałością, szereg developerów i wydawców zdradza mniej lub więcej szczegółów dotyczących swoich projektów przeznaczonych dla następcy popularnej Czarnulki. W najnowszym numerze Official PlayStation 2 Magazine znajdziemy całą masę takich "perełek".

Kolejne tytuły z serii Virtua w portfolio SEGA?

Elrond, 25 kwietnia 2006, 13:51

Wygląda na to, iż firma SEGA wraca do korzeni, jeśli tym słowem można określić gry ze słowem Virtua w nazwie. Przynajmniej takie wrażenie odnosimy przyglądają się niedawnym ruchom SEGI, wykonanym w japońskim urzędzie patentowym. Obok F1 Super Lap znalazły się nazwy Virtua Wars, Virtua Lock On Shot, Virtua Hunter oraz Virtua Rider, do których prawa chce zastrzec SEGA.

Sequel Lumines na E3 2006

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 13:44

Niepozorna gra logiczna o nazwie Lumines należy do grupy najlepiej sprzedających się tytułów, dedykowanych PlayStation Portable. Spora popularność dzieła firmy Q Entertainment pozwalała dotąd przypuszczać, iż w przyszłości powstanie jego sequel. Dziś możemy napisać już, że istotnie taka kontynuacja jest przygotowywana.

Zapowiedziano kolejną symulację czołgu, WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger
Zapowiedziano kolejną symulację czołgu, WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

Elrond, 25 kwietnia 2006, 12:48

Przedstawiciele firmy IDDK, którzy brali udział przy tworzeniu symulacji czołgu T-72: Bałkany w Ogniu, poinformowali o pracach nad kolejną grą oferującą możliwość wcielenia się w dowódcę tego pojazdu. Gra nosi tytuł WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger i tym razem rzuca nas na fronty II Wojny Światowej.

Popularny cykl The King of Fighters pojawi się po raz pierwszy na platformie Nintendo DS

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 12:05

Najświeższa część słynnej serii The King of Fighters oznaczona została symbolem 2006 i zadebiutuje w krajach zachodnich w ciągu kilku najbliższych miesięcy (japońska premiera już za trzy dni). Jednak developerzy owego tytułu nie myślą wyłącznie o platformie PlayStation 2, której zadedykowali nowe dzieło, ponieważ w ich planach pojawiła się właśnie również kieszonkowa konsola DS.

Desperados 2: Cooper's Revenge w sklepach
Desperados 2: Cooper's Revenge w sklepach

Krooliq, 25 kwietnia 2006, 11:56

Firma Spellbound poinformowała, że gra akcji o nazwie Desperados 2: Cooper's Revenge trafiła już do francuskich sklepów.

Yoshiki Okamoto pracuje nad nową grą na Xboxa 360

Jiker, 25 kwietnia 2006, 11:36

Yoshiki Okamoto – to jeden z najbardziej zasłużonych pracowników firmy Capcom i człowiek stojący za sukcesem takich serii, jak: 1942, Street Fighter oraz Resident Evil. W 2004 roku opuścił firmę, by założyć własne studio deweloperskie – Game Republic, a wczoraj ogłosił rozpoczęcie prac nad nową grą na konsolę Xbox 360.

DB: Budokai Tenkaichi 2 zmierza na PS2 i... Nintendo Revolution!

Jiker, 25 kwietnia 2006, 11:10

Miłośników serii Dragon Ball jest w Polsce co nie miara. Z pewnością zainteresuje ich wiadomość, że Atari (dawne Infogrames) poinformowało świat o rozpoczęciu produkcji drugiej części gry Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi.

Młoda pani detektyw w kolejnych, dwóch produkcjach

Krooliq, 25 kwietnia 2006, 10:59

Firma Her Interactive poinformowała, że pracuje nad kolejnymi, dwiema częściami (czternastą i piętnastą) z cyklu gier przygodowych o nazwie Nancy Drew.

Trzeci dodatek do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępny
Trzeci dodatek do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępny

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 10:23

Firma Bethesda Softworks LLC opublikowała kolejny, płatny plug-in do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Tym razem autorzy pokusili się o dodanie nowej lokacji – wieży w górach Jerall, która powinna zainteresować magów oraz bohaterów parających się alchemią.

Firmware 2.70 stał się faktem

Jiker, 25 kwietnia 2006, 10:23

Koncern Sony zdecydował się wreszcie na wypuszczenie nowej wersji oprogramowania, tzw. firmware, dla przenośnej konsoli PSP. Nie sprawdziły się niestety lutowe zapowiedzi magazynu PSM – Sony nie umieściło w niej poczty elektronicznej Sony Mail.

Virtua Tennis 3 za rok i wyłącznie dla posiadaczy konsol nowej generacji

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 10:23

Top Spin 2 jest jak dotąd jedyną symulacją gry w tenisa ziemnego, dostępną na konsoli nowej generacji (konkretnie mowa o Xbox 360). Jednakże w przyszłości z produktem firmy 2K Sports rywalizować będzie zapowiedziana właśnie trzecia część cyklu Virtua Tennis. Owa popularna seria, rozwijana przez korporację Sega, może poszczycić się sześcioletnim stażem na elektroniczno-rozrywkowym rynku.

Beta testy Soul of the Ultimate Nation (SUN) już niedługo

Elrond, 25 kwietnia 2006, 10:22

Przedstawiciele firmy Webzen, specjalizującej się w grach z gatunku MMO, poinformowali o przesunięciu daty beta testów jednej ze swoich produkcji, SUN: Soul of the Ultimate Nation. Testy, zaplanowane pierwotnie na 2 maja, odbędą się dwa tygodnie później, 15 maja. Jako powód opóźnienia podano przedłużające się prace nad implementacją funkcjonalności Mission Competing System.

Oficjalne demo Prey zadebiutuje przed premierą gry
Oficjalne demo Prey zadebiutuje przed premierą gry

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 09:36

Scott Miller – prezes firmy 3D Realms Entertainment –wspomniał w komentarzach na prowadzonym przez siebie blogu, że gra o nazwie Prey doczeka się oficjalnej wersji demonstracyjnej, która zadebiutuje w Internecie tuż przed premierą programu na rynku.

Resident Evil 4 na PC zalicza opóźnienie

Łukasz Malik, 25 kwietnia 2006, 09:27

Złe wieści dla zniecierpliwionych graczy oczekujących na premierę Resident Evil 4. Koncern Ubisoft przesunął datę premiery czwartej odsłony słynnego survival-horroru.

MOMG (Multiplayer Online Murder Game), czyli rywalizacja morderców w The Ship

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 08:55

Po kilkumiesięcznej ciszy mamy wreszcie dla Szanownych Czytelników świeże informacje, dotyczące gry The Ship. Niniejszy produkt szkockiej firmy Outerlight powstaje w oparciu o silnik Source i jest w istocie nową wersją jednej z ciekawszych modyfikacji pierwszej części Half-Life. Developerzy z krainy kiltu najwyraźniej inspirują się powieścią Agathy Christie pt. Death on the Nile (Śmierć na Nilu).

Pierwszy oficjalny dodatek do Blitzkrieg 2 nazywa się Fall of the Reich

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 07:44

Zabawa ze strategią pt. Blitzkrieg nie ograniczała się do podstawowej wersji gry, gdyż do sklepów trafiło kilka oficjalnych rozszerzeń. Także wydana jesienią ubiegłego roku pozycja o nazwie Blitzkrieg 2 doczeka się wkrótce pierwszego dodatku, noszącego podtytuł Fall of the Reich. Nieco szczegółów na temat owego add-ona ujawniła właśnie korporacja CDV Software Entertainment.

WinBack 2: Project Poseidon debiutuje na rynku
WinBack 2: Project Poseidon debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 07:23

O odrobinę cierpliwości poprosili przedstawiciele firmy KOEI fanów gier akcji z serii WinBack. Amerykańskiemu wydawcy nie udało się dotrzymać zapowiadanego wcześniej terminu premiery nowej odsłony cyklu, dlatego też debiutuje ona dopiero dziś.

Demo gry LocoRoco do samodzielnego pobrania
Demo gry LocoRoco do samodzielnego pobrania

eLKaeR, 25 kwietnia 2006, 07:23

Zręcznościowo-logiczna gra pt. LocoRoco ma być odpowiedzią Sony Computer Entertainment na Me and My Katamari i podobne pozycje dla konsoli PSP. Rynkowy debiut gotowego produktu nastąpi latem bieżącego roku, ale wcześniej (tj. już dziś) developerzy planują udostępnić wersję pokazową omawianego tytułu. Demo będzie dystrybuowane w dwojaki sposób.

Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution
Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 07:21

Nie trzeba parać się jasnowidztwem, aby przewidzieć, że koncern Nintendo będzie starał się wykorzystać swoich największych bohaterów w grach na konsolę Revolution. Jest już pewne, że z myślą o wielce oczekiwanym urządzeniu japońskiej firmy powstanie nowy program z hydraulikiem Mario w roli głównej, a także produkt z cyklu The Legend of Zelda. Do tej kolekcji dołączy również Donkey Kong.

Gra Shadowgrounds będzie sprzedawana za pośrednictwem usługi Steam
Gra Shadowgrounds będzie sprzedawana za pośrednictwem usługi Steam

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 07:19

Kanadyjska firma Meridian4 nie próżnuje. Jej przedstawiciele nie tylko załatwili wydanie gry Shadowgrounds na amerykańskim rynku, ale zawarli również umowę z Valve Corporation dotyczącą opublikowania wyżej wspomnianego programu za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji o nazwie Steam.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (25/04/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (25/04/06)

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2006, 07:18

Po raz trzeci z rzędu gra Tomb Raider: Legend – najnowsza odsłona przygód Lary Croft – uplasowała się na pierwszej pozycji w rankingu najlepiej sprzedających się programów rozrywkowych w Wielkiej Brytanii.