Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 kwietnia 2006

Myśli nieprzemyślane - Wesołych Świąt
Myśli nieprzemyślane - Wesołych Świąt

Redakcja GRYOnline.pl, 14 kwietnia 2006, 17:46

Przede wszystkim Wesołych Świąt. Pogodnych i spędzonych w gronie najbliższych, a nie tylko przed komputerem. No, ale przed komputerem, przy dobrej grze też.

Poradnik: Scratches

Redakcja GRYOnline.pl, 14 kwietnia 2006, 17:00

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Scratches. Poniższy tekst powstał w oparciu o anglojęzyczną wersję programu, a znajdziesz w nim kompletną solucję czekającej Cię przygody.

Realistyczna roślinność w Elveon dzięki technologii SpeedTreeRT
Realistyczna roślinność w Elveon dzięki technologii SpeedTreeRT

Krystian Smoszna, 14 kwietnia 2006, 16:37

Firma 10tacle Studios, producent i wydawca gry z gatunku action RPG o nazwie Elveon, ogłosił wczoraj, że wspomniany wyżej program zostanie wyposażony w technologię SpeedTreeRT, mającą na celu zaprezentowanie użytkownikom realistycznie wyglądającej roślinności.

We wrześniu otworzymy Sezon na misia
We wrześniu otworzymy Sezon na misia

Krooliq, 14 kwietnia 2006, 15:17

W styczniu zeszłego roku pisaliśmy, że koncern Ubisoft podpisał kontrakt z Sony Pictures Consumer Products, na mocy którego miał zając się produkcją gier opartych o dwa animowane filmy z wytwórni Sony Pictures Animation. Wśród zapowiadanych wówczas tytułów znalazł się Open Season. Od tamtej pory sprawa przycichła i nie mieliśmy żadnych nowych wiadomości na temat w/w produkcji, aż do dziś.

Pierwsze screeny Final Fantasy III w wersji na DS
Pierwsze screeny Final Fantasy III w wersji na DS

Elrond, 14 kwietnia 2006, 14:54

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Shonen Jump obejrzeć można chyba pierwsze na świecie obrazki z Final Fantasy III w wersji na konsolę przenośną, DualScreen. Co prawda są one niewielkie oraz nie grzeszą jakością, jednak dają jako takie pojęcie o tym, czego możemy spodziewać się po grze.

Liberty City Stories z poślizgiem
Liberty City Stories z poślizgiem

Vercetti, 14 kwietnia 2006, 14:51

Wydawałoby się, że prace nad grą Table Tennis w żaden sposób nie odcisną się na procesie developingu Grand Theft Auto: Liberty City Stories. A jednak, Rockstar Games ujawniło, że tytuł dedykowany konsoli PlayStation 2 ukaże się z co najmniej kilkutygodniowym opóźnieniem.

System operacyjny PS3 bardzo zasobożerny?

Elrond, 14 kwietnia 2006, 14:26

Redaktorzy serwisu PS3Portal, powołując się na szereg swoich źródeł, spłodzili bardzo ciekawy artykuł traktujący o wadach i zaletach systemu operacyjnego PlayStation 3. Oczywiście, wspomniane źródła nie są stuprocentowo pewne, a dodatkowo Sony do ostatniej chwili może wprowadzać poprawki w swoim dziecku, jednak wnioski wyciągnięte z poniższych informacji nie są optymistyczne.

Uczestnicy targów E3 zagrają w Enemy Territory: Quake Wars
Uczestnicy targów E3 zagrają w Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 14 kwietnia 2006, 13:45

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji targów E3 dostaną niepowtarzalną szansę spróbowania swoich sił w nowej grze akcji, przygotowanej przez studio Splash Damage. Mowa oczywiście o Enemy Territory: Quake Wars, kolejnej pierwszoosobowej strzelaninie stworzonej na silniku do Doom 3.

Powrót Star Control?

Elrond, 14 kwietnia 2006, 12:39

Od wydania ostatniej, trzeciej części sagi Star Control, minęła już prawie dekada. Jednak jak się okazuje, pamięć o tej grze nie została pogrzebana - wprost przeciwnie, Star Control ma szansę ponownie podbić serca graczy. Developer dwóch pierwszych tytułów serii, firma Toys For Bob, chce bowiem ponownie przeżyć przygodę ze Star Control.

Dlaczego UbiSoft rozstał się z firmą Starforce?
Dlaczego UbiSoft rozstał się z firmą Starforce?

Vercetti, 14 kwietnia 2006, 12:08

Wczoraj świat obiegła wiadomość, że strategia Heroes of Might & Magic V z decyzji UbiSoftu będzie wolna od kontrowersyjnego zabezpieczenia rosyjskiej firmy Starforce, wymierzonego nie tylko w piratów, ale jak się okazuje, również w użytkowników legalnego oprogramowania. Dzisiaj francuski koncern ujawnił przyczyny, dla których zerwał współpracę z producentem znienawidzonego przez graczy systemu ochrony.

Fanowska produkcja nowej Zeldy
Fanowska produkcja nowej Zeldy

Thorwalian, 14 kwietnia 2006, 11:35

Patronowanie ambitnym projektom, chociażby w formie tego newsa to naprawdę ogromna przyjemność. Z nieukrywaną radością chcielibyśmy więc Wam zaprezentować program, który powstaje w domu i jako produkt amatorski, nie ma szans na odpowiednią promocję.

Upoluj sobie obiad w Deer Drive!
Upoluj sobie obiad w Deer Drive!

Vercetti, 14 kwietnia 2006, 11:34

Co prawda dzisiaj mamy Wielki Piątek i według wszelkich reguł obowiązuje post ścisły, jednak nie mowa tu o czyhaniu na prawdziwą dziczyznę, a jedynie o wirtualnym myślistwie, jakie już wkrótce stanie się naszym udziałem dzięki czeskiej ekipie SCS Software. Zespół ten w dniu dzisiejszym ukończył prace nad grą Deer Drive – symulatorem polowania na jelenie, łosie i inne tłuste zwierzaki.

Scenariusz filmu Spy Hunter wyciekł do sieci?
Scenariusz filmu Spy Hunter wyciekł do sieci?

Elrond, 14 kwietnia 2006, 10:26

Witryna LatinoRewiev, na której pojawia się dość dużo wiarygodnych recenzji filmów, na długo przed ich premierą (część z nich pisanych jest na podstawie scenariuszy, które w tajemniczy sposób dostały się w ręce redaktorów, m.in. Splinter Cell czy Halo) po raz kolejny zaskoczyła czytelników. Pod tym adresem znajdziecie recenzję scenariusza do filmu Spy Hunter, napisaną przez osobnika El Mayimbe.

Dave Mirra BMX Challenge - nowa gra na PSP
Dave Mirra BMX Challenge - nowa gra na PSP

Thorwalian, 14 kwietnia 2006, 10:10

Kalifornijska firma Crave Entertainment, poinformowała wczoraj o szykowanej kontynuacji gier sygnowanych nazwiskiem słynnego multimedalisty. Nowy produkt zatytułowany Dave Mirra BMX Challenge, już za kilka miesięcy ucieszy posiadaczy konsoli PlayStation Portable.

Silent Hill: Original Sin w produkcji. I nie tylko...
Silent Hill: Original Sin w produkcji. I nie tylko...

Vercetti, 14 kwietnia 2006, 09:49

Nie od dzisiaj wiadomo, że na końcówkę bieżącego roku Konami szykuje kilka głośnych tytułów. Obok takich hitów, jak Metal Gear Solid 4 czy kolejne Pro Evolution Soccer japoński gigant przygotowuje także coś miłego dla właścicieli konsoli PlayStation Portable.

Katalog darmowych gier MMO

BK, 14 kwietnia 2006, 09:33

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier z gatunku MMO, którzy nie przepadają za płaceniem abonamentów i nie narzekają na nadmiar gotówki. W sieci pojawił się bardzo rozbudowany katalog, prezentujący darmowe gry MMO.

Microsoft głównym sponsorem World Cyber Games

BK, 14 kwietnia 2006, 09:19

Aż do końca 2008 roku firma Microsoft będzie głównym sponsorem World Cyber Games – zarówno lokalnych rozgrywek w USA i Korei, jak i wielkiego finału, który ma miejsce w dniach 18-22 października w mieście Monza w północnych Włoszech.

Xenosaga – zamknięcie trylogii
Xenosaga – zamknięcie trylogii

BK, 14 kwietnia 2006, 08:19

Firma Namco Bandai zapowiedziała wydanie trzeciej części serii Xenosaga w krajach zachodnich, w wersji na Playstation 2, jesienią tego. Jak już wcześniej informowaliśmy, gra otrzyma podtytuł Also Sprach Zarathustra.