Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 kwietnia 2006

Myśli nieprzemyślane - Na tuzin dni przed E3
Myśli nieprzemyślane - Na tuzin dni przed E3

Redakcja GRYOnline.pl, 28 kwietnia 2006, 17:27

Za dwanaście dni od dzisiaj rozpoczynają się dwunaste Electronic Entertainment Expo – E3 2006. W tym roku organizatorzy spodziewają się 400 wystawców z 80 krajów świata, ale to co czyni te targi najważniejszymi, to nie ich wielkość, ale premierowy charakter.

Najnowsze dziecko Nintendo dostanie swojego Maddena

Elrond, 28 kwietnia 2006, 15:40

Mimo, iż firma Electronic Arts nie przedstawiła jeszcze pełnej listy gier, które zaprezentuje na zbliżających się targach E3, to wiadomo, iż wśród nich znajdzie się z pewnością przedstawiciel jednej z flagowych serii Elektroników, Madden. Spytacie co w tym szczególnego? A to, że gra przeznaczona będzie również na konsolę Revolution, przepraszam, Wii.

Wciśnij gaz do dechy w SEGA Rally Revo!

Vercetti, 28 kwietnia 2006, 15:27

W dniu dzisiejszym znany koncern SEGA zaanonsował nową grę, traktującą o rajdach samochodowych, a mianowicie Rally Revo. Prace nad powyższym tytułem zlecono świeżo uformowanej ekipie SEGA Driving Studio i, jak nietrudno się domyślić, powstający produkt będzie debiutanckim dziełem zespołu z Wielkiej Brytanii.

Programiści wygrywają z Electronic Arts

Elrond, 28 kwietnia 2006, 14:43

Czytelnicy z uwagą śledzący wpadki i porażki giganta przemysłu rozrywki elektronicznej, Electronic Arts, z pewnością pamiętają starcie firmy ze swoimi pracownikami (grafikami), którzy domagali się zapłaty za przepracowane nadgodziny. I dodajmy, batalię tę wygrali - EA zapłaciło w sumie 15.6 miliona dolarów. Elektronicy będą musieli jednak po raz kolejny sięgnąć do kieszeni.

Prey doczeka się kolekcjonerskiej edycji
Prey doczeka się kolekcjonerskiej edycji

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2006, 14:27

Prey – nowa, pierwszoosobowa strzelanina rodem z Human Head Studios doczeka się kolekcjonerskiej edycji. Koncern 2K Games, który zajmuje się dystrybucją programu, ogłosił wczoraj szczegółowe informacje dotyczące ekskluzywnego wydania oraz jego przedsprzedaży.

Sony nadal z piłkarską Ligą Mistrzów

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2006, 12:40

O tym, że mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów przyciągają przed telewizory miliony widzów, doskonale wiedzą prezesi firmy Sony Computer Entertainment. Przedstawiciele koncernu poinformowali wczoraj, że przedłużyli kontrakt z UEFA dotyczący sponsoringu zmagań europejskich drużyn w tych jednych w swoim rodzaju rozgrywkach.

LMA Manager 2006 = LMA Manager 2007

Elrond, 28 kwietnia 2006, 12:36

Fani menedżerów piłkarskich spod znaku LMA, tworzonych przez firmę Codemasters, mogą poczuć się nieco zaniepokojeni, szukając na stronie developera informacji na temat LMA Manager 2006 w wersjach na PC oraz Xbox 360. Bowiem informacji takowych tam nie znajdą. Ale nie denerwujcie się - nie oznacza to, iż Mistrzowie Kodu zarzucili wspomniane projekty.

Zobacz, jak prezentuje się Operation Flashpoint 2
Zobacz, jak prezentuje się Operation Flashpoint 2

Krooliq, 28 kwietnia 2006, 12:05

Wszystkich oczekujących na premierę Operation Flashpoint 2, czyli drugiej odsłony słynnej taktycznej gry akcji, zapewne zainteresuje poniższa wiadomość. Studio Bohemia Interactive postanowiło wreszcie uraczyć nas screenshotami prezentującymi wspomniany tytuł w akcji.

Marvel: Ultimate Alliance oficjalnie
Marvel: Ultimate Alliance oficjalnie

Elrond, 28 kwietnia 2006, 11:29

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was o fakcie tworzenia kolejnej gry komputerowej, opartej na uniwersum Marvela. Wiadomość ta zyskała już potwierdzenie, ponieważ przedstawiciele Activision oficjalnie poinformowali o pracach nad Marvel: Ultimate Alliance. Gra łączyć ma w sobie elementy akcji oraz RPG i oferować ogromne spektrum postaci - obecnych będzie w niej 140 bohaterów z kart komiksów.

Koniec marzeń o StarCraft: Ghost
Koniec marzeń o StarCraft: Ghost

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2006, 11:28

Pod koniec marca bieżącego roku wspominaliśmy o niejasnym losie gry StarCraft: Ghost, której producent – firma Blizzard Entertainment – postanowił zawiesić dalsze prace nad programem na czas nieokreślony. Wczoraj okazało się, że posiadacze konsol PlayStation 2 oraz Xbox mogą definitywnie pożegnać się z tym projektem, bowiem gra została anulowana.

Paradise w amerykańskich sklepach
Paradise w amerykańskich sklepach

Krooliq, 28 kwietnia 2006, 10:12

Wielbiciele Benoita Sokala mogą już zacząć zacierać ręce – koncern Ubisoft poinformował, że wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła przygodówa zaprojektowana przez wspomnianego pana, nosząca tytuł Paradise.

Pro Evolution Soccer 6 zadebiutuje na E3

Jiker, 28 kwietnia 2006, 09:58

Konami ogłosiło, iż po raz pierwszy w historii zaprezentuje podczas majowych targów E3 (10-12 maja, Los Angeles) najnowszą, szóstą część serii Pro Evolution Soccer. Oficjalny pokaz tytułu uświetni swą obecnością słynny kreator gier opatrzonych skrótem PES, Shingo „Seabass” Takatsuka.

Rzut oka na Bioshock!
Rzut oka na Bioshock!

Elrond, 28 kwietnia 2006, 09:50

Trzeba przyznać, że panowie z Irrational Games, tworzący "duchowego następcę" kultowego System Shock 2, Bioshock!, nie rozpieszczali nas do tej pory wiadomościami na temat swojej najnowszej produkcji (nie licząc newsa o nowej nazwie gry:). Wygląda jednak na to, iż sytuacja ta ulega powoli zmianie, a my zostaliśmy uraczeni pierwszym screenem z gry.

Kilka szczegółów związanych z Sadness
Kilka szczegółów związanych z Sadness

BK, 28 kwietnia 2006, 09:36

O tym, że krakowska firma Nibris pracuje nad grą na konsolę Nintendo Wii, informowaliśmy was jakiś czas temu. W związku z pojawieniem się wielu plotek na jej temat, twórcy postanowili podać kilka informacji, aby wyjaśnić sprawę.

American Dad vs. Family Guy – zagraj za darmo
American Dad vs. Family Guy – zagraj za darmo

BK, 28 kwietnia 2006, 09:27

Wszystkich fanów seriali animowanych tworzonych przez Setha MacFarlane’a –„American Dad” i „Family Guy” z pewnością ucieszy fakt, że w sieci właśnie pojawiła się gra z bohaterami wspomnianych kreskówek.

Sony vs. Microsoft – Kto ma większe działa?

Łosiu, 28 kwietnia 2006, 09:21

Obie, wymienione w tytule korporacje przedstawiły w ostatnich dniach swoje raporty finansowe za okresy rozliczeniowe kończące się 31 marca 2006. Przy czym w przypadku Sony mowa o raporcie rocznym, a Microsoftu kwartalnym. Skłoniło mnie to małego zestawienia, które przedstawi różnice w możliwościach obu firm.

Znamy nazwę next-gena Nintendo!
Znamy nazwę next-gena Nintendo!

Vercetti, 28 kwietnia 2006, 07:12

Dotychczas koncern Nintendo, mówiąc o swojej nowej konsoli, używał jedynie terminu „Revolution”. Powszechnie było jednak wiadomo, iż słowo to nie jest ostateczną nazwą długo oczekiwanego next-gena. Wyraz, jakim od teraz będziemy określać produkt japońskiego koncernu, brzmi…