Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 kwietnia 2006

Mistrzostwa świata Guild Wars: Factions w sierpniu
Mistrzostwa świata Guild Wars: Factions w sierpniu

Vercetti, 6 kwietnia 2006, 15:04

Wczoraj mogliście przeczytać o tym, że gra Guild Wars będzie pierwszym MMORPG w historii, występującym także w polskiej wersji językowej. Dzisiaj znowu pojawiła się ciekawa informacja, dotycząca tejże produkcji, a konkretnie pierwszego add-onu do niej, zatytułowanego Factions.

Przetestuj mini-gierkę Heroes of Might & Magic V!
Przetestuj mini-gierkę Heroes of Might & Magic V!

Vercetti, 6 kwietnia 2006, 14:38

W związku z opóźnioną premierą jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku UbiSoft postanowił osłodzić życie spragnionym fanom i sprawił im niespodziankę, publikując w sieci oficjalną mini-gierkę Heroes of Might & Magic V.

Wstrzymano prace nad The Roots - polską grą fabularną dla platformy PC i Xbox
Wstrzymano prace nad The Roots - polską grą fabularną dla platformy PC i Xbox

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 13:55

Być może Polska nie jest „erpegowym zagłębiem”, o czym napisaliśmy już przed prawie dwoma tygodniami, ale kilka ciekawych gier z gatunku cRPG w naszym kraju powstaje. Niestety jedna z nich odeszła właśnie w niebyt. Mowa o pozycji, nazwanej The Roots i opracowywanej dotąd przez wrocławskie studio Tannhauser Gate.

The Chronicles of Spellborn muzycznie wzbogacone przez Jespera Kyda

Elrond, 6 kwietnia 2006, 13:50

Panowie z firmy Spellborn International Ltd. szykują prawdziwą ucztę dla uszu graczy, którzy zagłębią się w tworzony przez to studio, sieciowy świat The Chronicles of Spellborn. Wiemy już, że podczas rozgrywki wysłuchamy utworów wykreowanych przez Within Temptation, ale do ścieżki dźwiękowej swoje 3 grosze wtrąci również Jesper Kyd.

Lionhead częścią Microsoft Game Studios

Łosiu, 6 kwietnia 2006, 13:32

Niedawne spekulacje związane z przejęciem firmy Lionhead przez koncern Microsoft okazały się w 100% prawdziwe. Dziś rano gigant z Redmond oficjalnie potwierdził, że stanie się właścicielem sławnego brytyjskiego developera, odpowiedzialnego za powstanie takich gier jak: Fable, Black & White czy The Movies.

Capcom na bakier z podatkami

Thorwalian, 6 kwietnia 2006, 12:38

Jak donosi serwis Kotaku, koncern Capcom wpadł w niemałe tarapaty. Przeciwko japońskiemu molochowi prowadzone jest obecnie postępowanie wyjaśniające ze względu na odkryte nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych z ostatnich sześciu lat.

Konkurs Commandos: Strike Force - gra za friko!
Konkurs Commandos: Strike Force - gra za friko!

Solnica, 6 kwietnia 2006, 12:25

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest Commandos: Strike Force. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

PS3 i X360 na celowniku autorów Guitar Hero, Amplitude i Karaoke Revolution

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 11:32

Jutro nareszcie hitowa gra Guitar Hero dla PlayStation 2 trafi do Europy. Produkt ów dostępny będzie oczywiście w zestawie ze specjalnym kontrolerem-gitarą. Tymczasem autorzy tej pozycji chcą dostarczyć nie tylko jeszcze więcej gier muzycznych posiadaczom PS2, o czym informowaliśmy już blisko miesiąc temu. Istnieją bowiem plany stworzenia tytułów, przeznaczonych dla konsol nowej generacji.

Blog formą prezentacji Armed Assault

eJay, 6 kwietnia 2006, 11:15

Parę dni temu - za pośrednictwem wywiadu przeprowadzonego przez serwis TotalVideoGames - poznaliśmy wiele nowych informacji na temat sequela Operation Flashpoint. Jednak Bohemia Interactive po raz kolejny zaskoczyła zniecierpliwionych fanów wydając w ocean Internetu blog niejakiego Williama Portera – prawdopodobnie bohatera kampanii Armed Assault.

Mobilny Tomb Raider: Legenda
Mobilny Tomb Raider: Legenda

Vercetti, 6 kwietnia 2006, 10:42

Europejska premiera gry akcji Tomb Raider: Legenda w wersji na peceta i konsole odbędzie się już w najbliższy piątek. Tymczasem Eidos podał do wiadomości, że kolejne przygody Lary Croft już wkrótce trafią także na telefony komórkowe.

Martwi i Wściekli
Martwi i Wściekli

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 10:32

Gdy posiadacze konsoli Nintendo DS myślą o gatunku FPS, to przed oczami zwykle pojawiają się im sceny z Metroid Prime: Hunters. Niebawem pozycja owa doczeka się konkurencji w postaci gry, zatytułowanej Dead & Furious i tworzonej przez francuską firmę DreamOn Studio.

Dodatek do Kameo: Elements of Power stał się faktem

Jiker, 6 kwietnia 2006, 10:01

Lutowe zapowiedzi firmy Rare zostały właśnie spełnione w 50%. Wirtualny rynek Xbox Live – tzw. Marketplace – wzbogacił się wczoraj o dodatek do gry Kameo: Elements of Power, aktywujący w tejże pozycji tryb kooperacji.

Nadchodzą nowe dalekowschodnie gry dla konsoli Xbox 360

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 09:55

Hironobu Sakaguchi, czyli elektroniczno-rozrywkowy wizjoner i ojciec sagi Final Fantasy zarazem, wraz z grupą Mistwalker szykuje obecnie cztery nowe produkty. Tytuły trzech z nich znaliśmy już w ubiegłym roku, natomiast ostatni pozostawał tajemnicą aż do teraz. Wszystko wyjaśniło się podczas oficjalnej konferencji, poświęconej konsoli Xbox 360 i zorganizowanej w Japonii.

Jak wygląda logo Half-Life 2: Episode One?
Jak wygląda logo Half-Life 2: Episode One?

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 09:09

Początkowo nadchodząca gra (de facto dodatek do Half-Life 2) pt. Half-Life 2: Episode One nazywała się Half-Life 2: Aftermath. Po zmianie podtytułu dokonano również modyfikacji logo, którym opatrzony będzie gotowy produkt. Chcielibyśmy niniejszym zaprezentować Szanownym Czytelnikom nowy obrazek.

Wyprawa Aleksandra Macedońskiego w drugim dodatku do Rome: Total War

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 08:32

Mimo zaangażowania w projekt Medieval II: Total War ludzie z firmy Creative Assembly postanowili równolegle realizować jeszcze jedno przedsięwzięcie. Mowa o drugim oficjalnym rozszerzeniu gry Rome: Total War, wydanej blisko dwa lata temu. Przypomnijmy, że dotychczas na rynku dostępny był jedynie add-on o nazwie Rome: Total War - Barbarian Invasion.

Dwa soundtracki dla fanów gry Dreamfall: The Longest Journey
Dwa soundtracki dla fanów gry Dreamfall: The Longest Journey

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 08:14

Nie jeden, ale dwa soundtracki z gry Dreamfall: The Longest Journey zostaną opublikowane na rynku przez firmę Funcom. Oprócz tradycyjnego wydawnictwa zawierającego muzykę, jaką można usłyszeć we wspomnianym programie, jego twórcy pokusili się też o specjalną płytę, zrealizowaną w formie krótkiej EP-ki.

Europejski oddział Nintendo aktualizuje plan wydawniczy

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 07:15

Europejski oddział Nintendo zaktualizował swój plan wydawniczy, dotyczący gier na konsole GameCube, Game Boy Advance oraz Nintendo DS. W sumie zaprezentowano poprawione daty premier jedenastu produktów, w tym aż ośmiu na najnowszy handheld japońskiego koncernu.

Data premiery gry SiN Episodes: Emergence potwierdzona
Data premiery gry SiN Episodes: Emergence potwierdzona

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 07:11

Znamy już ostateczną i stuprocentową pewną datę premiery nowej gry z cyklu SiN, która reprezentowana będzie przez pierwszy epizod o nazwie Emergence. Pod koniec marca program zaliczył nieznaczne opóźnienie, ale wówczas studio Ritual Entertainment nie podało dokładnego terminu, kiedy gra pojawi się w Internecie. Twórcy tej wielce oczekiwanej produkcji zrobili to dopiero teraz.

Lara Croft rozebrała się specjalnie dla popularnego magazynu Maxim
Lara Croft rozebrała się specjalnie dla popularnego magazynu Maxim

eLKaeR, 6 kwietnia 2006, 07:07

Urodzona w Warszawie aktorka i modelka Joanna Krupa trafiła na okładkę najnowszego numeru niemieckiej edycji magazynu dla mężczyzn pt. Maxim. Egzemplarz ten jest szczególnie atrakcyjny dla graczy, ponieważ zawiera także fotografie, na których widnieje Karima Adebibe. Niewiasta owa promuje serię Tomb Raider, wcielając się w postać ponętnej Lary Croft przy rozmaitych okazjach.

Rayman 4 oficjalnie w produkcji!
Rayman 4 oficjalnie w produkcji!

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 07:06

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość, z której zapewne najbardziej ucieszą się najmłodsi czytelnicy naszego serwisu. Już wkrótce na rynku pojawią się kolejne przygody sympatycznego stworka o imieniu Rayman. Program tradycyjnie przygotuje firma Ubisoft, która wystosowała wczoraj oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kolejna zmiana w dacie premiery gry New Super Mario Bros.
Kolejna zmiana w dacie premiery gry New Super Mario Bros.

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 07:04

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o zmianie daty premiery gry New Super Mario Bros., która przeznaczona jest na konsolę Nintendo DS. Wczoraj okazało się, że termin ten jest już nieaktualny, a program zadebiutuje na rynku tydzień wcześniej.

PlayStation 3 od 499 euro?
PlayStation 3 od 499 euro?

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2006, 06:59

George Fornay – wiceprezes europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment oraz szef francuskiej filii koncernu – udzielił wczoraj wywiadu stacji radiowej Europe 1, w którym podał przybliżoną cenę konsoli PlayStation 3.